10. Nesil Ice Lake İşlemcili Acer Swift 5 Modeline İlk Bakış

Intel Core i7 1065G7 işlemci Intel Ice Lake ailesinden ve yeni bir mimari. 15 Watt TDP kıymetine sahip işlemci daha evvelki jenerasyonlardan daha süratli, daha serin ve bilhassa mimari geliştirmeler ile nanometre küçülmesinin yararlarını bir ortada sunuyor. Ek komut setleri eski programlardaki birtakım sistemi yoran süreçleri daha yüksek performans ile gerçekleştirebilecek.

İlk başta Comet Lake dedik lakin sonra bunu düzelttik. Neden? Comet Lake de Ice Lake de 10. Nesil işlemciler lakin Comet Lake modelleri daha evvelki nesile daha yakın, Ice Lake ise daha ileri. Bu aygıtta da daha gelişmiş olan Ice Lake kullanıldığını teknik özelliklerine baktığımızda doğruladık. Bu yıl 10. Jenerasyon pek çok laptop karşımızda olacak lakin kimileri Comet, kimileri Ice Lake olacak ve doğal olarak kimi farklar göreceğiz.

Intel Core i7 1065G7 modelinde 4 Çekirdek, 8 Thread ile gelen CPU, 1.3 ila 3.9 GHz ortasında frekanslarda çalışıyor. Intel Iris Plus ile yeni jenerasyon bir dahili GPU barındırıyor. Bu dahili GPU’nun performansı da ilgimizi çeken bahisler ortasında.

Elbette birebir işlemci her laptopta birebir performansı vermeyecek. TDP konfigüre edilebilir olduğu için daha yüksek pil ömrü ya da daha yüksek performans için üretici ayarlamaları mümkün. UItrabook sınıfında pil ömrü çok kıymetli ki, Acer 12 saate varan pil ömrü vaadinde bulunuyor.

Ekran kartı tarafı da dahili GPU ile hudutlu değil, Nvidia MX250 ayrık GPU’lu seçenekler de olacak.

Ufak boyutlarına rağmen Thunderbolt, Type-A USB ve HMDI portlarına yer verilmiş. Sunumda adaptör aranmayacağız. Laptopun şarj girişi tekrar Acer’ın klasik adaptör ilişkisi. Bu da Type-C olabilirdi.
İncelemeye gelmesi için sabırsızlandığımız aygıtlardan biri diyerek yorumlarınızı alalım.

Tüm IFA haberleri ve videoları…
IFA Sponsorumuz Mediamarkt…
Aktüel laptop ve Ultrabook modellerini MediaMarkt‘an satın alabilirsiniz…

Başa dön tuşu