16 İnç MacBook Pro Tanıtım Tarihi Sızdırıldı

16 inç MacBook Pro tanıtım tarihi ile ilgili yayınlanan rapora nazaran, Apple’ın yeni dizüstü bilgisayarının Ekim 2019’da piyasaya sürüleceğini görmekteyiz.

Hatırlarsanız, 16 inç ekranlı yeni MacBook modeli FFC belgelerinde ortaya çıkmıştı. Bu doğrultuda paylaşılan bilgiler doğrultusunda yeni kuşak bilgisayarın 10 nm taşınabilir işlemcisinden güç alacağı belirtilmişti. Bunun yanı sıra, grafik tarafında ise AMD’nin 7 nm Navi grafik ünitesine konut sahipliği yapacağı belirtilen yeni modelde ayrıyeten Touch Bar yerine özel bir dokunmatik bir panele yer verileceğine vurgu yapılmıştı.

Şimdilik, Apple cephesinden yeni dizüstü bilgisayar hakkında şimdi net bir açıklama yapılmamış olsa da bugün 16 inçlik model hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı.

Bu kısımda paylaşılan bilgilere nazaran, Apple’ın 16 inçlik model ile birlikte yeni bir klavye sistemine geçeceği argüman ediliyor. Birinci olarak 16 inçlik modelle birlikte kullanıcılara sunulacak olan bu klavye nizamının orijinal bir düzeneğe da mesken sahipliği yapacağı belirtiliyor. Böylece, kullanıcıların reaksiyonunu çeken kelebek klavye dizaynından vazgeçecek olan Apple yeni klavye tertibiyle birlikte kullanıcı tecrübesini üst düzeylere taşımayı planlıyor.

Bunun haricinde, paylaşılan raporda yeni MacBook Pro modelinin fiyatı da ortaya çıktı. Yapmış olduğu isabetli sızıntılarıyla tanınan Ming-Chi Kuo‘nun söylediklerine nazaran yeni kuşak bilgisayar 3000 dolarlık fiyat etiketiyle bir arada piyasaya sürüleceğini görmekteyiz.

Başa dön tuşu