Call of Duty Modern Warfare Yasaklandı mı?

Oyun kesimi içerisinde bahse yakın kaynaklardan edindiğimiz bilgilere nazaran Call of Duty Çağdaş Warfare Türkiye’de yasaklanıyor.

Henüz resmi kaynaklardan doğrulanmayan ayrıntıları aktarıyoruz, resmi duyuru akabinde haberimizi güncelleyeceğiz. Yasağın Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından getirildiği ve oyunun fizikî sürümlerinin satışının devam etmeyeceği aktarılıyor.

İddiayı doğrular nitelikteki durumlardan biri de dağıtımcı Aral’ın oyunun olağan fizikî sürümlerinin satışını sonlandırmış olması. Firmanın sitesine girdiğinizde artık ana sayfada Çağdaş Warfare görmek mümkün değil. Sitede yalnızca 1500 TL’lik Dark Edition‘ın satıldığını görüyoruz ki stokları bittiğinde bu eserin de yenilenip yenilenmeyeceği meçhul.

Oyunun satıştan kalktığı bir diğer platform da D&R. Siteye girdiğinizde yeni Çağdaş Warfare hiçbir formda stoklarda mevcut değil.

Öte yandan oyunun dijital platformlardaki satışı devam etmekte. Bu da iddiayı şimdi kesin olarak doğrulamaya pürüz. Burada bir engelleme olup olmayacağını vakit gösterecek.

Başa dön tuşu