43.7 Megapiksel Görüntü Sensörü Samsung ISOCELL Slim GH1 Tanıtıldı

Samsung yeni akıllı telefon kamera sensörü ile dikkatleri üzerine çekti. Dünyanın birinci 0.7 mikrometre (μm) büyüklükte ve 43.7 Megapiksel (MP) çözünürlükteki imaj sensörü Samsung ISOCELL Slim GH1, yarının akıllı telefonlarında daha uygun dizaynlar sunulmasını sağlama maksadında.

Sensörde Samsung’un optik kayıp ve renkli paraziti en aza indirirken daha detaylı ve canlı manzaralar üretmek için kâfi ışık ve renk bilgilerini yakalamaya yardımcı olan en yeni piksel izolasyon teknolojisi ISOCELL Plus bir adım öteye taşınıyor.

Küçük piksellerin gereğince ışık toplayamadığı bir gerçek. Gece çekiminde, Samsung Tetracell teknolojisi küçük piksellerin dördünü bir ortada getirerek, daha uygun ışık hassasiyetine sahip 12 MP fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Çiplerde jiroskop tabanlı elektronik manzara dengeleme ve faz algılayıcıya sahip otomatik odaklanma (Super PD) da bulunuyor. Samsung, 4K video çekimlerinin de alan derinliğinde büyük kayıplar olmadan gerçekleştirilebileceğini belirtiyor.

GH1 sensörünün seri üretimine bu yılın sonunda başlanacak. 2020 yılında 43.7 MP kamera ile gelen bir kompakt akıllı telefon gördüğümüzde bu sensörü kullandığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu