4K ve 55 İnç! Philips Momentum 558M1RY İlk Bakış

55 İnç ile dev bir ekran sunan Philips Momentum 558M1RY, 120 Hz tazeleme oranına sahip. DisplayPort üzerinden bilgisayarınıza bağladığınızda gereksiniminiz olan elbette çok güçlü bir ekran kartı. Çünkü 4K çözünürlükte 120 FPS almak kolay bir iş değil.

Philips TV’lerdeki Ambilight özelliğine rağmen, monitör tarafında da AmbiGlow teknolojisi bulunuyor. Oyun oynarken etraf aydınlatma sunan bu model, oyundaki manzarayı ekrandan duvarlara genişletmiş bir tesir yaratıyor. Ayrıyeten Bauer & Wilkins ses sistemiyle geliyor.

HDR dayanağında de DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip. Bu kıymetli çünkü tepe noktada 1000 nit parlaklık verebiliyor. 600 Nit parlaklığı devamlı olarak verebiliyor. Bu sayede karanlık ve aydınlık alanlar ortasındaki dinamik aralık farkı çok geniş ve vurgulu olarak gösterilebiliyor.

55 İnç ile PC’yi konsol üzere kurup, oturma odasında Gamepad ile oynamak isteyenler için başarılı bir konsept. Hem daha büyük ekranların yaygınlaşacağını, hem de 120 Hz ve 4K monitörlerin devamının yolda olduğunu gösteriyor. 2020 yılının birinci yarısında piyasaya sürülecek ve bilhassa yeni kuşak konsollar ile birlikte öne çıkacak.

Başa dön tuşu