Corsair Vengeance LPX 5000 MHz Bariyerini Aştı

Corsair tarafından ödüllü Corsair Vengeance LPX DDR bellek modelinin yeni bir kiti duyuruldu. Bu kitin dünyanın 5000 MHz bariyerini geçen birinci yüksek frekanslı DRAM olduğu vurgulanıyor. Rekor kıran Micron tabanlı bellek artık 2 x 8 GB kit olarak sunulurken tam potansiyeline ise 3. kuşak AMD Ryzen masaüstü işlemcilerle çalışan seçili MSI X570 anakartlar ile ulaştığı belirtiliyor.

Yeni bellek modüllerinin 5000 MHz olan azamî frekans için özel olarak tasarlandığı ve Ryzen 3000 platformu ile MSI MEG X570 GODLIKE, MSI MEG X570 ACE, MSI MEG X570 UNIFY ve PRESTIGE X570 CRETION anakartlar ile test edildiği paylaşılıyor. Bu bariyere ise anakartların otomatik sürat aşırtma araçları ile ulaşılabiliyor. Opsiyonel Vengeance Airflow Fan en talepkar ayarlarda çalışırken bile yüksek frekanslı performans konusundan emin olmak için direkt modülleri soğutma misyonunu üstleniyor.

Günümüzün en güçlü bilgisayarlar sistemlerini kurmak isteyen kullanıcılar için DDR4-5000 MHz modellerinin birinci sırada tercih edileceğini söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu