ADATA Ultimate SU650 M.2 SSD Modelini Duyurdu

ADATA Ultimate SU650 M.2, eski tip mekanik sabit disk kullanan ve yeni bir SSD’ye geçerek sistemlerini hızlandırmak isteyen kullanıcılar düşünülerek tasarlandı. 3D NAND Flash belleklerden faydalanan SU650 M.2, 120GB, 240GB ve 480GB olarak üç farklı kapasite seçeneği ile geliyor.

Hız ve Bilgi Güvenliği Bir Arada

SLC önbellek ile desteklenen NAND Flash yongalar kayda bedel oranda performans artışı getiriyor. SU650 M.2 saniyede 550MB’a kadar okuma, 510MB’a kadar yazma suratına ulaşabiliyor. Bu da sistem açılışı, belge transferi ve programların açılma ve çalışma müddetlerini düşürerek, performans artışı ve daha akıcı bir kullanıcı tecrübesi sağlıyor.

Performans artışına ek olarak, Düşük Yoğunluklu Eşlik Denetimi (LDPC) yanılgı düzeltme kodu teknolojisi üzere teknolojiler sayesinde SU650 M.2 muhtemel kusurları tespit ederek onarabiliyor. Böylece hem kullanıcı bilgileri inançta oluyor, hem de SSD’nin kullanım ömrü uzamış oluyor. Arızalar Ortası Ortalama Müddet (MTBF) bedeli 2 milyon saat olan bu model dayanıklılık konusunda da tezli.

Gelişmiş Yazılım Desteği

Ultimate SU650 M.2 SSD satın alan kullanıcılar epey kullanışlı iki yazılımın da sahibi oluyor. SSD Toolbox kullanıcılara SU650 hakkında şoför ve yıpranma durumu, kalan kullanım ömrü üzere bilgileri görüntüleme imkanı sunuyor. Migration Utility ise eski sabit diskteki evrakları ve işletim sistemini olduğu üzere yeni SSD’ye kopyalamaya yardımcı oluyor. Bu sayede kullanıcılar format atıp tüm oyun ve programlarını yine kurma yahut sistemi yedekleme zahmetinden kurtuluyor.

ADATA Ultimate SU650 M.2 2280 SSD’nin piyasaya çıkış tarihi ve fiyatı ise ilerleyen günlerde açıklanacak.

Başa dön tuşu