Adobe Lightroom Classic GPU Hızlandırma Desteği Kazandı

Adobe, Premiere Pro ve Photoshop eserlerini hızlandırmak için bilgisayarınızın GPU gücünden faydalanıyor. Artık Adobe Lightroom Classic de GPU hızlandırma takviyesi ile fotoğraf düzenlerken bu avantajdan faydalanmanızı sağlıyor.

Adobe, hali hazırda Develop ve Library modülleri içerisindeki kimi Lightroom işlevleri için GPU hızlandırma takviyeli sunuyordu. Öte yandan, uygulamanın yavaş kalması birçok kullanıcının Capture One Pro gibi alternatif eserlere yönelmesine sebep olmuştu. Bunun önüne geçmek isteyen şirket artık daha akıcı ve tepkisel bir düzenleme tecrübesi sağlıyor. Bunun rahatlığından bilhassa de 4K ve üstü yüksek çözünürlüklü monitör ve güçlü GPU sahibi olanlar sonuna kadar faydalanabilecek.

Ek olarak Lightroom Classic; HDR, Panorama ve HDR Panorama için toplu manzara birleştirme, PNG dışa aktarma, koleksiyonlar için renk etiketleri ve Library modülü için hızlandırma özellikleri kazanmış durumda. İmgelerinizi buluta kaydetmenizi sağlayan daha kolay sürüm olan Lightroom CC ise artık kazara sildiğiniz imajları kurtarabilmeniz için bir fonksiyon sağlıyor.

Başa dön tuşu