Akbank mobil çöktü mü? Akbank mobilde sorun mu var? Açıklama geldi!

Akbank müşterileri bu sabah itibaren Akbank’ın taşınabilir bankacılık hizmetlerine erişemiyor. Pekala Akbank taşınabilir çöktü mü? Akbank mobilde sorun mu var? Ayrıntılar burada!

Birçok Akbank müşterisi sabahtan beri Akbank taşınabilir bankacılık hizmetlerine erişemiyor. Müşteriler ise sorunun nedenini merak ediyor. Son 24 saat bildirilen kesintiler, Akbank’ta bariz bir erişim sorunu olduğunu gösteriyor.

Akbank sorunu: “Şu anda size hizmet veremiyoruz”

Akbank müşterisi sabah erken saatlerinden beri taşınabilir bankacılığa erişmeye çalışıyor. Kullanıcılar uygulamaya giriş yapmaya çalıştığında ‘Şu anda size hizmet veremiyoruz. Daha sonra tekrar deneyin.’ ve ‘Bankayla bağlantı kuramıyorum. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.’ ikazıyla karşılaştıklarını bildirdi.

Akbank kullanıcıları sorun yaşıyor

Mobil bankacılıkta kesimi bu sorunu yaşayınca kullanıcılar toplumsal medya üzerinden yanılgıyı bildirmeye başladı. Kullanıcılar toplumsal medyadan uygulamaya giriş yapamadıklarına dair pek çok ekran imgesi paylaşarak Akbank’ın resmi hesabını etkiledi. Bunun üzerine Akbank erişim sorunu kısa müddette toplumsal medyada TT haline gelerek günün en çok konuşulan mevzularından biri oldu. Akbank ise mevzuyla ilgili resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı;

Merhaba, paylaşımınızda belirttiğiniz husus hakkında ilgili ünitelerimiz çalışmakta olup, mevzunun en kısa müddette çözümlenmesi beklenmektedir. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.

Mobil bankacılık uygulamasındaki erişim sorunun neden kaynaklandığı ise şimdilik bilinmiyor. Lakin ani bir yüklenme sonucu sunucularda çökme yaşanmış olabilir. Akbank’ın ilgili üniteleri ise saatlerdir süren bu sorunu en kısa vakitte çözmeye çalışıyor.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu