Apple, iPad Tabanlı Akıllı Ev Cihazı Geliştiriyor Olabilir

Bloomberg‘e nazaran Apple, Amazon Echo Show ve Google Nest Hub eserlerine karşı rekabet edecek formda tasarlanmış iPad gibisi bir akıllı mesken aygıtı üzerinde çalışıyor olabilir.

Cihazın termostatları, ışıkları ve güvenlik sistemlerini denetim etmek için bir merkez olarak çalışacak ve tıpkı vakitte FaceTime sohbetlerine müsaade verecek esasen düşük kaliteli bir iPad olacağı bildiriliyor. Ek olarak aygıt, manyetik klipsler kullanılarak duvarlara monte edilebilir yahut olağan bir iPad’den çok ana merkez tipi bir aygıt olarak konumlandırılabilir olacak. Şirketin akıllı mesken eserlerinin hiçbirinin en erken 2024 yılına kadar hazır olmayacağı da bilgiler ortasında.

Potansiyel Apple akıllı ekranlarıyla ilgili söylentiler daha evvel ortaya çıkmıştı. Geçen Ağustos ayında, şirketin laboratuvarlarında iPad ile hoparlörü birleştiren bir mutfak aksesuarı da dahil olmak üzere dört akıllı konut aygıtı olduğu bildirilmişti.

Dokunmatik ekranlı akıllı mesken aygıtları, Apple tarafından hala büyük ölçüde kullanılmayan, potansiyel olarak çıkarlı bir pazar segmentini temsil ediyor.

Apple’ın geçtiğimiz gün akıllı konut ailesine 2. Kuşak HomePod ile bir güncelleme yaptığını da hatırlatalım.

Başa dön tuşu