Google Asistan Servisinin Yeni WhatsApp Özellikleri

Günümüzde yapay zekanın gelişmesi ile Siri yahut Google Asistan üzere birden fazla sesli asistan uygulamarı ortaya çıktı. Oluşan bu durum, piyasadaki rekabeti de büyük oranda etkiliyor. Rekabet ortamının oluşmasıyla yeni özellikler de süratle gün yüzüne çıkıyor.

Haliyle Google, Asistan uygulaması kullanan kullanıcılar için günümüzde en tanınan iletileşme uygulamarından biri olan WhatsApp ile yeni entegre özellikler getirdi. Yeni WhatsApp özellikleri ile kullanıcılarına kolay bir tecrübe sağlasan şirket, şimdi birtakım ayrıntılar üzerinde çalıştığını belirtelim. Şu an için sesli ve manzaralı arama yapamayan asistan, WhatsApp üzerinden yalnızca yazılı bildiri gönderebiliyor. Pekala, bunu nasıl yapacağız?

Google Asistan ile WhatsApp Bildirisi Gönder

Google Asistan kullanmak için birinci evvel uygulamanın yüklü olması gerekiyor. Sesli asistan uygulamasına sahip olmayanlar bu linke tıklayarak indirsin.

İndirdikten sonra, uygulamaya gerekli müsaadeleri verin.

Daha sonra Google Asistan üzerinden “WhatsApp iletisi gönder” formunda direktifte bulunun. Aşağıdaki görselde bulunan durum ile karşılaşacaksınız. Asistan sizden kime mesaj göndermek istediğinize dair bir soru soracak. Siz de kime ileti yollamak istiyorsanız, o kişinin ismini belirtin. Belirttikten sonra da göndermek istediğiniz iletisi size soracak.

Bir öteki metot ise, sizler için daha kolay olduğunu söyleyelim. Sesli asistan uygulamasına “(Kullanıcı İsmi) WhatsApp bildirisi gönder” biçiminde direktifte bulunun. Örnek vermek gerekirsek, ” Emin’e WhatsApp bildirisi gönder” üzere demeniz yetiyor. Bunu dediğinizde aşağıdaki görsel sizi karşılayacak ve geriye yalnızca göndermek istediğiniz bildirisi sesli asistan uygulamasına iletmeniz kalacak.

Göndermek istediğiniz bildirisi söyledikten sonra sizi aşağıda bulunan görsel karşılayacak. Size bildiri değiştirilsin mi yoksa gönderilsin mi diye de soruda bulunacak. Böylece yanlış bir cümle kullandığınızda, onu göndermeden evvel çabucak değiştirmenize imkan sağlayacak.

Mesajı gönder onayını verdikten sonra da sizi aşağıda bulunan görsel karşılayacak. Velhasıl, iletisi gönderdiğine dair onay veren bir ibare olacak. Daha sonra asistan üzerinden de direk WhatsApp uygulamasına geçebileceksiniz.

Başa dön tuşu