ASUS IFA 2019 Etkinliğinde Yeni Dijital Çözümlerini Tanıttı

ASUS, Berlin’de gerçekleşen dünyanın en önde gelen teknoloji fuarı olan IFA 2019‘da düzenlediği basın toplantısında İçerik Üreticilerine, Profesyonellere ve Oyunculara yönelik yeni dijital tahlillerini tüm dünyaya tanıttı.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu kontaktan ulaşabilirsiniz.

ProArt StudioBook One, ProArt StudioBook Pro X üzere dizüstü bilgisayarından oluşan yeni ProArt StudioBook serisi ile birlikte ZenBook Pro Duo ve ROG Zephyrus M GU502 Gümüş gri oyuncu dizüstü bilgisayarının tanıtımını da yaptı.

İçerik Üreticileri için ASUS ProArt Ailesi

Fotoğraf ve videografi üzere klâsik içerik oluşturma alanlarındaki profesyonellerin artan muhtaçlıklarını karşılamakla birlikte 3D tasarımcılara ve oyun geliştiricilere yeni tahliller sunmayı hedeflediğini aktaran firma, ProArt ailesinin yeni üyelerini IFA 2019’da tanıttı. İçerik yaratmak için tam bir dijital tahlil olarak tasarlandığına vurgu yapan ASUS, bu yeni ProArt dizüstü bilgisayarlar ile kullanıcılarının her türlü muhtaçlığını karşılamayı hedeflediklerini aktardı.

ProArt StudioBook One

Şimdiye kadarki en güçlü StudioBook olan ProArt StudioBook One, NVIDIA Quadro RTX 6000 ekran kartı sunan birinci dizüstü bilgisayar olup 32 GB belleğe ve 9. Kuşak Intel Core i9 işlemciye sahip. NVIDIA Quadro RTX grafikleri, kullanıcılara daha fazla CUDA, RT ve Tensor çekirdeği sağlayarak animasyonların oluşturulmasını, 8K görüntü düzenlemeyi, onların işlenmesinin daha meselesiz ve verimli bir halde yapılmasını sağlıyor.

Yetkililer tarafından verilen öteki ayrıntılar şu formda: ProArt StudioBook One‘daki 4K UHD PANTONE onaylı ekran tıpkı vakitte 120Hz’lik bir yenileme suratına sahip ve bu ekranı çevreleyen çerçevelerin nanoedge teknolojisi ile incelmesiyle birlikte yüzde 84 ekran / kasa oranına ulaşılmış.

ProArt StudioBook Pro X

ProArt StudioBook Pro X, ASUS ScreenPad 2.0 ve dört-kenarlı ASUS NanoEdge ekrana sahip birinci Quadro dizüstü bilgisayarı olarak tanıtıldı. ProArt StudioBook Pro X’in, tıpkı vakitte yüzde 97 DCI-P3 renk alanı kapsamı ile harika geniş bir renk gamını desteklediği ve yüksek renk doğruluğu sunduğu da belirtildi.

Bu yeni eser gamı ile daha geniş kitleleri hedeflediklerini aktaran firma yetkileri yeni ProArt StudioBook Pro X ile ilgili şu ayrıntıları verdi; kullanıcılar,profesyonel sınıf NVIDIA Quadro RTX 5000 grafiklerle çok katmanlı evrakları düzenleyebilir ve oluşturabilir. 9. Kuşak Intel Xeon yahut Intel Core i7 altı çekirdekli işlemci tarafından desteklenen bu yeni bilgisayar serisi, karmaşık, çok işlevli uygulamaları işlemek için tasarlanmış.

ZenBook Pro Duo (UX581)

ASUS ZenBook Pro Duo (UX581), yepyeni ScreenPad ailesinin özellikleri daha da geliştirilmiş bir versiyonu olan yeni ASUS ScreenPad Plus’ı içeren yeni bir teknoloji olarak tanıtıldı. Bu yeni teknolojinin, tam genişlikte ikinci bir dokunmatik ekrana sahip ultra taşınabilir bir dizüstü bilgisayar olduğu söylendi.

ASUS CEO’su S.Y. Hsu ScreenPad Plus için şu ayrıntıları verdi; içerik geliştiriciler için üretkenliği artıran iş akışlarına ve kolay çoklu misyonlara imkan tanıyan tüm imkanları sunuyor. Ana ekranla sıkıntısız bir formda bütünleşen ScreenXpert yazılımı, kullanıcıların ScreenPad Plus’ın verimlilik avantajlarından basitçe yararlanmasını sağlayan çok çeşitli kullanışlı uygulamalar, araçlar ve yardımcı programlar içeriyor.

ZenBook Pro Duo’nun, 9. Jenerasyon Intel Core işlemci ve 16 GB RAM ile NVIDIA GeForce RTX  2060 grafik tahlili sunduğu belirtilirken 1 TB’a kadar PCIe 3.0 x4 SSD ile ultra süratli depolamaya sahip olduğu verilen öteki donanım ayrıntıları ortasında. Ayrıyeten   Gig + (802.11ax) Thunderbolt 3 ile Wi Fi 6 teknolojisi de markanın üzerinde durduğu başka bir yenilik olarak öne çıktı.

ASUS yetkilileri, 4K UHD OLED HDR dokunmatik ekrana sahip bu yeni aygıtın epey heyecan verici olduğunu aktardı ve çerçevesiz dört taraflı NanoEdge dizaynlı ZenBook Pro Duo’nun ayrıyeten 4K  ScreenPad Plus ve NumberPad çift fonksiyonlu dokunmatik yüzeye sahip olmasının kullanıcı tarafından da epey memnuniyetle karşılandığının altını çizdi.

ROG Zephyrus M GU502 Gümüş Gri

Fuarda tanıtılan öbür bir eser ASUS’un oyuncu ailesi Repulic of Gamers imzanı taşıyan ROG Zephyrus M’di. (GU502).Cihazla ilgili yapılan açıklamada, dizüstü bilgisayar ve oyun bilgisayarına tıpkı anda sahip olmak için  iki istikametli usulü, taşınabilirliği ve performansı birleştiren bir aygıt olduğu aktarıldı.

Zephyrus M ile ilgili firma yetkililerin verdiği öteki ayrıntılar şu halde; GeForce RTX 2070‘a kadar grafik donanımına sahp ve tesirli soğutma, GPU’nun Turbo Mod’da ROG Boost ile 90W‘de 1435MHz‘e kadar sürat aşırtması yapmasını sağlıyor.

Zephyrus M’in IPS düzeyli ekranı, ekranın iş arkadaşlarınızla yahut başka toplumsal ortamlarda diğerleriyle paylaşılmasını kolaylaştıran geniş görüntüleme açıları üzerinden tam sRGB renk alanını kapsıyor. Oyun oynarken, 240Hz’ye kadar yüksek yenileme suratı seçenekleri, yüksek FPS ve akıcı bir oyun deneyimi sağlarken 3 ms griden griye reaksiyon süresi, imgeleri netleştirir ve rahatsız edici hareket bulanıklığından arındırıyor.

Başa dön tuşu