Mercedes-Benz Yeni Otomobillerini Tanıttı

Mercedes-Benz fuar standında büsbütün elektrikli seri üretim arabalardan, geleceğin lüks elektrikli sedanına, 7 kişilik kompakt SUV GLB’den, dünyanın birinci seri üretim büsbütün elektrikli MPV’si EQV’ye kadar çok geniş mobilite seçenekleri gösterildi.

2019 Frankfurt Araba Fuarı’nda yeni modelleri tanıtılan Mercedes-Benz Türk Araba Kümesi İcra Konseyi Üyesi Şükrü Bekdikhan; “Model konumlandırmasında niş alanları doldurmak için çalışmalarımız devam ediyor. Pazar boşluklarını birçok vakit birinci gören ve bu nişleri doldurmamız ile öncü olmamız sayesinde başarımızı daimi kılıyoruz. Premium kompakt sınıfta en fazla model alternatifi sunan marka olarak müşterilerimize seçim yapma özgürlüğü sunmaya devam ediyoruz. A-Serisi ile başlayan yenilenme sürecimize B-Serisi, yeni CLA ve A-Serisi Sedan’ı da ekleyerek Premium araba segmentindeki liderliğimizi bu sene de sürdürüyoruz. Kompakt sınıftaki yeniliklerimiz 2020 yılında yeni GLB ve GLA ile devam edecek.” dedi.

Mercedes-Benz Vision EQS

Vision EQS, Mercedes-Benz’in EQ modellerinin Lüks “Progressive Luxury” tasarım ideolojisinin çizgilerini taşıyor. Dış yüzeyindeki kesintisiz ışık kemeri, aracın dış dizaynını yeni bir biçimde yapılandırılmasını sağlıyor. Kesintisiz bir halde bağlanmış bir araç yüzeyi olan gümüş renkli araç gövdesi üzerinde çarpıcı EQ ön ızgarasından geriye yüzen siyah panel, cam görünüm izlenimi yaratıyor.

Yeni Mercedes-Benz GLB

Yeni Mercedes-Benz GLB, kompakt sınıfta yedi kişilik oturma tertibi sunan birinci Mercedes-Benz modeli. 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 5,2 saniyede ulaşan araba, birden fazla spor arabaya meydan okuyan bir performans sergiliyor.

Aynı vakitte geniş hacimli bir aile arabası olarak da öne çıkan model, yüksek verimlilik düzeyine sahip güçlü sıralı dört silindirli motorlar ve en şimdiki elektronik sürüş takviye sistemlerine sahip. Bilgi-eğlence sistemi MBUX ve ENERGIZING Konfor Paketi üzere özellikleriyle de yeni GLB, Mercedes-Benz markasının aktüel kompakt jenerasyon modellerinin tüm güçlü istikametlerini bünyesinde barındırıyor.

Uzunluğu 4.634 mm, genişliği 1.834 ve yüksekliği 1.658 mm olan yeni Mercedes-Benz GLB 2.829 mm ile yeni B-Serisi’nden tam 10 cm daha fazla dingil uzaklığına sahip. Ön koltuklardaki baş aralığı 1.035 mm ile bu sınıftaki en yeterli bedeli sunarken, 967 mm art koltuk bacak arası ile beş koltuklu araba üst düzey bir oturma konforu sunuyor. Beş koltuklu versiyonunda 560 litre bagaj hacmi sunan GLB, art koltukların katlanmasıyla 1.755 litreye varan bir kargo alanı bulunduruyor.

Yeni Mercedes-AMG GLB 35 4MATIC

2,0 litre hacimli sıralı dört silindirli turbo beslemeli motor 306 PS (225 kW) güç üretirken, motorun üretmiş olduğu güç sekiz ileri vitesli AMG SPEEDSHIFT DCT 8G şanzıman ve dört tekerlekten çekiş sistemi AMG Performance 4MATIC üzerinden yola aktarılıyor. 0’dan 100 km/s sürate yalnızca 5,2 saniyede ulaşan araba, birçok spor arabaya meydan okuyan bir performansa sahip.

EQ Power birinci sefer A- ve B-Serisi’nde de sunuluyor

Şarj edilebilir hibrit tahliller, sıfır emisyonlu sürüşe giden yolda kıymetli bir kilometre taşı olarak öne çıkıyor. Mercedes-Benz, EQ Power markası altında şarj edilebilir hibrit teknolojisini geliştirmeye devam ediyor.
A 250 e, A 250 e Sedan ve B 250 e olmak üzere markanın kompakt sınıf modelleri birinci kere üçüncü jenerasyon hibrit güç ve aktarma sistemleriyle yollara çıkıyor. EQ Power ile desteklenen yeni kompakt sınıf arabalarda elektrikli sürüş keyfi ve günlük kullanıma uygunluk ön plana çıkıyor.

Başa dön tuşu