ASUS IFA 2019’da Profesyoneller İçin Yeni Ürünlerini Tanıttı

ASUS IFA 2019 etkinliğinde profesyonel içerik üretimine yönelik yeni eserlerini tanıttı. Yeni modeller ortasında ProArt Display PA32UCG, ProArt Display PA32UCX ve ProArt Display PA27UCX, ProArt Station PA90 iş istasyonu sınıfı küçük PC, WS C422-ACE iş istasyonu anakartı, Pro E800 G4 iş istasyonu bilgisayarı ve ZenWiFi tüm meskende ağ Wi-Fi sistemi yer alıyor.

Tüm IFA 2019 haberlerine bu temastan ulaşabilirsiniz.

Fotoğrafçılık, sinema yapımcılığı, animasyon ve 3D tasarım alanlarında çalışan içerik oluşturucular ile mimari ve üretim üzere kesimlerdeki profesyoneller işlerini en yeterli formda yapabilmek için en yüksek performansı sunan araçlara muhtaçlık duyuyor. Yeni ProArt ekran serisi bu beklentileri 10-bit renk derinliği ve yüksek renk doğruluğuyla karşılıyor.

Fabrikada sıkı bir ön kalibrasyon sürecinden geçen ekranlar eskiye nazaran üç kat daha fazla kontrolden geçiyor. Renk doğruluğunun devam etmesini sağlamak için, ProArt ekranlarda ProArt Donanım Tabanlı Kalibrasyon teknolojisi yer alıyor. Bu sayede renk profillere ekranın kendisine kaydedilebiliyor.

Mini-LED ve üst düzey IPS panellerle donatılan en yeni ProArt ekranlar, Dolby Vision ve HLG üzere birden fazla HDR biçimini destekleyerek sinema, yayıncılık ve oyun dallarındaki profesyonellere harika HDR performansı sunuyor. Bunlara ek olarak, quantum-dot teknolojisi ile DCI-P3 ve daha fazlası üzere geniş renk gamlarına takviye veriliyor. ProArt ekranlar Thunderbolt 3, DisplayPort, HDMI ce dahili USB girişleriyle güçlü irtibat seçenekleri sunuyor. İçerik üreticiler böylelikle işleri için muhtaçlık duydukları çeşitli depolama aygıtlarını ve diğer aygıtları bağlayabiliyor.

Yeni ProArt ekranlara ek olarak, ProArt Station PA90 iş istasyonu sınıfı küçük PC, Pro E800 G4 iş istasyonu bilgisayarı ve Pro WS C422-ACE iş istasyonu anakartı da çeşitli biçimlerde ve kendi sistemini oluşturma seçenekleriyle içerik üretimi ve başka profesyonel uygulamalar için güçlü sistemler sunuyor.

ProArt Display PA32UCG

ASUS ProArt Display PA32UCG dünyanın birinci HDR 1600 ve 120 Hz değişken yenileme suratı özelliklerine sahip profesyonel ekranı unvanına sahip. 4K UHD çözünürlük ile yüksek parlaklık ve renk performansı sunan küçük LED art aydınlatmaya sahip olan eser; sinema imalcileri, yayıncılar ve oyun geliştiricilerin kritik görsel iş yükleri için kıymetli bir tahlil olmayı planlıyor. ProArt Display PA32UCG, bölümün en yeni ve en üst seviye HDR performans standardı olan VESA DisplayHDR 1400 ön sertifikasına sahip.

Yerel ışık kısma özelliğine sahip 1152 adet başka küçük LED’den oluşan art aydınlatma; tam ekranda 1000 nit daima parlaklık, 1600 nit azamî parlaklık ve 1.000.000:1 kontrast oranı sunuyor. Sağlam HDR performansı sergileyen ProArt Display PA32UCG; Dolby Vision, Hybrid Log-Gamma (HLG) ve HDR10 üzere önde gelen tüm HDR standartlarını destekliyor.

Quantum-dot teknolojisine sahip olan ProArt Display PA32UCG; DCI-P3, Adobe RGB, sRGB, Rec 709 ve Rec 2020 renk alanı dayanağıyla geniş bir renk gamı sunuyor. Gerçek 10-bit renk derinliği ve fabrikada üç basamaklı ön kalibrasyon süreciyle ProArt Display PA32UCG, anında inanılmaz doğrulukta (Delta-E < 1) renkler sunabiliyor. Dahili ProArt Donanım Tabanlı Kalibrasyon teknolojisi ve renk profili kaydedebilme imkanı ise uzun müddet güvenebileceğiniz bir hassaslık sağlıyor.

Adaptive-Sync teknolojisi 48 – 120 Hz ortasında değişken yenileme suratı sunarak yırtılmaları ve bulanıklığı ortadan kaldırıyor. ProArt Display PA32UCG oyun geliştiricilerin iş yükleri için de ülkü hale geliyor. İki adet Thunderbolt 3, bir adet DisplayPort ve üç adet HDMI girişinin yanı sıra dahili USB girişleriyle güçlü ilişki seçenekleri sunan ekran, içerik üreticilerin çeşitli aygıtlar takabilmesini ve harici depolama aygıtlarında ultra yüksek bilgi transfer suratlarına ulaşabilmesini sağlıyor. ProArt Display PA32UCG, 2020’nin birinci çeyreğinde piyasaya çıkacak.

ProArt Display PA32UCX

ProArt Display PA32UCX, dünyanın mini-LED teknolojisi ve VESA DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip birinci 32 inç 4K HDR profesyonel ekranı. 1152 adet dinamik ışık kısma bölgesi ve 1200 nit azamî parlaklığa sahip küçük LED art aydınlatma, ASUS Smart HDR Teknolojisi ile birlikte çalışarak Dolby Vision, HDR10 ve HLG üzere HDR biçimlerine takviye veriyor.

Dünya başkanı renk doğruluğu sunan ProArt Display PA32UCX, ProArt Donanım Tabanlı Kalibrasyon teknolojisiyle renklerin vakit içinde de doğruluğunu müdafaasını sağlıyor. Gerçek 10-bit renk derinliği ve Quantum-dot teknolojisi sayesinde yüzde  99 DCI-P3, yüzde 99,5 Adobe RGB, yüzde 100 sRGB ve yüzde 89 Rec.2020 renk alanları ile fevkalâde gerçekçi renkler sunuluyor. ProArt Display PA32UCX piyasaya çıktı.

ProArt Display PA27UCX

27 inç 4K IPS profesyonel ekran ProArt Display PA27UCX; küçük LED art aydınlatma teknolojisi, VESA DisplayHDR 1000 sertifikası, 576 adet dinamik ışık kısma bölgesi ve 1000 nit parlaklıkla etkileyici HDR performansı sergiliyor. ProArt Display PA27UCX, ASUS Smart HDR Teknolojisi ile Dolby Vision, HDR10 ve HLG üzere birden fazla HDR biçimine dayanak veriyor.

Gerçek 10-bit renk derinliği; DCI-P3, Rec. 709, Rec. 2020 ve Adobe RGB renk alanlarına dayanak vererek eksiksiz renk doğruluğu elde edilmesini sağlıyor. ASUS ProArt Donanım Tabanlı Kalibrasyon teknolojisi ise gelişmiş renk hassaslığı ve bütünlüğü sunuyor. DisplayPort 1.2, iki adet HDMI, USB-C ve dört adet USB 3.0 girişiyle ekran, esnek temas seçenekleri sağlıyor. ProArt Display PA27UCX, 2019’un son çeyreğinde piyasaya çıkacak.

ProArt Station PA90

İş istasyonu sınıfında bir küçük PC olan ASUS ProArt™ Station PA90, profesyonel içerik üretimi için ülkü. Üstün görsel performans için NVIDIA GeForce RTX grafik işlemcilerle donatılan eserde 9. Jenerasyon Intel® Core işlemciler, büyük belgelerin süratli aktarılmasını yahut depolama kapasitesinin artırılmasını sağlayan Intel Optane teknolojisi, yüksek transfer suratları ve birden fazla ekrana yahut aygıta bağlanma imkanı sunan Thunderbolt 3 girişi bulunuyor.

Sessiz ve verimli sıvı soğutma tahlili ise kararlı performans sağlarken fan gürültüsünü de ortadan kaldırıyor. Fotoğraf ve görüntü düzenleme ile mimarlık, mühendislik ve üretim işlerindeki bilgisayar dayanaklı tasarım (CAD) için harika olan ProArt Station PA90, medya ve cümbüş için de şahane performans sunuyor. ProArt Station PA90, 2019’un son çeyreğinde piyasaya çıkacak.

Pro WS C422-ACE

ASUS Pro WS C422-ACE, içerik üretimi ve yapay zeka eğitimi için tasarlanan çok istikametli bir iş istasyonu anakartı. Intel Xeon W iş istasyonu işlemcileriyle donatılan Pro WS C422-ACE, üst seviye grafik performansı ve genişletme imkanları için 3 istikametli x16/x16/x8 PCIe yapılandırmalarına dayanak veriyor.

ECC bellek takviyesi ve sunucu sınıfı 7/24 güvenilirlik testleri de sistem kararlılığını artırıyor. 12+2 güç evresine sahip anakart, çok sayıda çekirdeğe sahip işlemcilerin talep ettiği güç ve verimliliği sunuyor. NVMe SSD’lere uygun üç adet M.2 ve iki adet U.2 yuvasıyla 32 Gbps’e ulaşan ultra yüksek bilgi iletim suratlarına ulaşılabiliyor. Pro WS C422-ACE, kullanışlı merkezi sunucu idare tahlili ASUS Control Center Express ile birlikte geliyor. Bu tahlil BT operasyon maliyetlerini düşürerek randımanı artırıyor.

Pro E800 G4

ASUS Pro E800 G4 iş istasyonu bilgisayarı, medya ve cümbüş, mimari, mühendislik ve inşaat üzere alanlardaki yaratıcı profesyonelleri için tasarlandı. İş istasyonlarına yönelik en yeni Intel Xeon W-3200 tek soketli işlemciyle donatılan aygıt, 4-yollu NVIDIA Quadro RTX ve AMD ekran kartlarına da takviye veriyor. Pro E800 G4 bu sayede gerçek vakitli manzara sürece konusunda son derece yüksek performans sergiliyor. Dahili çift 10G LAN ve NVMe SSD’ler ile RAID yapılandırma takviyesi sayesinde ultra süratli ağ ilişkisi ve depolama performansı elde ediliyor. Böylelikle dev boyutlardaki belgeler üzerinde çalışmak ve bunları aktarmak daha da hızlanıyor.

Bağımsız yazılım markası (ISV) sertifikaları ile Pro E800 G4, birçok yazılım markasının kıymetli uygulamalarına ahenk sağlıyor. Pro E800 G4 ayrıyeten kullanıcıların gereksinimlerine yönelik genişletme ve ölçeklendirme potansiyeli sunuyor.

ZenWiFi

Yeni tüm konutta ağ Wi-Fi sistemi serisi ZenWiFi, güçlü ağ performansını şık dizaynla bir ortaya getirerek meskende yahut küçük ofislerde eksiksiz bir kablosuz ağ tahlili sunuyor. ZenWiFi (XT8) sisteminde en yeni Wi-Fi 6 (802.11ax) teknolojisine sahip iki adet ASUS AX6600 üç bant router bulunuyor.

Sistemin kendi içindeki ve öbür aygıtlarla irtibatı için Wi-Fi 6’dan yararlanan ZenWiFi XT8, 6600 Mbps’e kadar toplam bilgi transfer suratı sunuyor. OFDMA ve MU-MIMO teknolojileri bir ortaya gelerek Wi-Fi 5’ten (802.11ac) 4 kat daha yüksek ağ kapasitesi ve 2,2 kat daha süratli data transferi sağlıyor. Wi-Fi 6, evvelki Wi-Fi standartlarıyla geriye dönük uyumlu olduğundan ZenWiFi standart Wi-Fi aygıtlarıyla kusursuz çalışabiliyor.

ZenWiFi’da Trend Micro tarafından desteklenen AiProtection Pro tahlili bulunuyor. Bu tahlil, akıllı telefonlar ve IoT aygıtları üzere anti virüs yazılımı kurulamayan eserler de dahil olmak üzere ağdaki tüm aygıtları dış taarruzlardan ve tehditlerden koruyor. Taşınabilir uygulama üzerinden ebeveyn denetimi özellikleri ve kolay idare imkanı da sunan ZenWiFi, kullanıcıların internette inançta olması için gereken her şeyi sunuyor.

ZenWiFi’ın iki adet ASUS AC3000 üç bant router’dan meydana gelen, ZenWiFi CT8 isimli bir Wi-Fi 5 (802.11ac) sürümü de bulunuyor. ZenWiFi, 2019’un son çeyreğinde piyasaya çıkacak.

Başa dön tuşu