ASUS Republic of Gamers, Hyperion GR701 Kasasını Duyurdu

ASUS Republic of Gamers (ROG), ROG Hyperion GR701 isimli kasasını duyurdu. Büsbütün baştan tasarlanan bu tam uzunluk kule tipi oyuncu kasası kullanıcıların kendi topladığı sistemlere düzey atlatacak lüks ve yüksek performanslı bir görünüm sunuyor.

Bilgisayar toplama dünyası değişime uğradı. PC kasalarının NVIDIA GeForce RTX 4090 üzere yeni jenerasyon ekran kartlarından her zamankinden de süratli USB data suratları ve şarj imkanlarına kadar tüm en yeni ve gelişmiş teknolojilere dayanak vermesi gerekiyor. ASUS, geleceğin oyun sistemlerine dahi hazır olacak formda hava akışı odaklı olarak tasarladığı ROG Hyperion, bileşenlerin en yüksek performanslarını sergilemesine imkan tanıyan, sağlam ve şık bir kasa.

ROG kasalarının yeni jenerasyonu bu modelle başlıyor. Hyperion’un birinci önceliği hava akışı. Ön taraftaki dev kanallar havanın üstteki ızgaradan geçmesini sağlıyor. Bu kanallar ve iki adet 420 mm radyatör dayanağı sayesinde kullanıcılar ister soğutma bloğu ister hepsi bir ortada soğutma sistemi yahut büsbütün özel bir döngü ile bileşenlerinin serin kalıp yüksek performans sergileyeceğinden emin olabiliyor.

ROG Hyperion yeni jenerasyon bileşenlere nazaran tasarlandı. 12 inç E-ATX anakartlara kadar takviye veren bu kasanın ön tarafında iki adet USB 3.2 Gen 2×2 Type-C® ilişki noktası bulunuyor. Bunun dışında yeni bileşenlere uygun genişleme yuvaları da yer alıyor. Bilhassa yeni ekran kartları, serin kalmalarını sağlayan büyük soğutma blokları sayesinde performansta inanılmaz düzeylere ulaşıyor. Hyperion da ROG Strix GeForce RTX 4090 üzere en büyük ekran kartlarının bile sığabileceği kadar geniş bir iç hacme sahip. 460 mm genişliğe kadar yatay yahut 130 mm yüksekliğe kadar dikey biçimde mevcut ve gelecekteki ekran kartlarını bu kasaya monte etmek mümkün. Yerleşik çift istikametli ekran kartı sabitleyici ise kartın ne kadar büyük olursa olsun her iki tarafta de kaymasını engelliyor ve sistemin kablo tertibine de yardımcı oluyor.

Kullanıcıların kabloları yan panelin ardına sıkıştırıp kapanmasını ummasına gerek kalmadı. ASUS, anakartın ardına 34 mm’lik bir kablo alanı yerleştirdi. Art kısım boyunca uzanan birden fazla tüp ve geniş panel, cırt cırtlı kablo kelepçeleriyle her şeyin tertipli bir biçimde durmasını sağlıyor. Yarı saydam akrilik kapı sayesinde kullanıcılar art paneli yerleştirmeden de tüm kabloları kapalı bir alanda tutabiliyor. Bu özellik ayrıyeten ısı dağıtımı için daha fazla alan sağlıyor. Yerleşik ARGB kontrolücüsü tüm Aura Sync aygıtlarını bağlamaya yarayan bir yere sahip. Bu kısım sekiz adede kadar ARGB aygıtına ve altı adede kadar PWM fanına dayanak veriyor.

ASUS ROG Hyperion GR701, devasa boyutlarda olmadan da geniş alan sunan, çok fonksiyonlu bir kasa. Küçük detaylar Hyperion’u bir üst düzeye taşıyor. Sistem toplayan kullanıcılar çoklukla fazla vidaları, kablo kelepçelerini ve PCIe® yuva kapaklarını öbür bir kutuda saklamak zorunda kalır. Böylelikle gereksinim duyduklarında bu kesimleri bulabilecekleri bir yer olsun ister. ROG Hyperion’un alt kısmında vidalar, aksesuarlar ve hatta küçük bir tornavida için küçük bir çekmece bulunuyor. Kasanın yan panelleri hiçbir alet gerektirmiyor. Güç kaynağının müdafaa kesimindeki deliklerin boyutu ise hem hava akışı sağlayacak hem de vidaların düşmesini önleyecek biçimde ayarlandı. Kasada ayrıyeten ROG Thor’un OLED paneli için bir açıklık da yer alıyor. Böylelikle kullanıcılar güç tüketimini her an görebiliyor.

Hiçbir kasa dikkatleri üzerine çekecek estetik detaylar olmadan tamam sayılmaz. Anakartın yanındaki iç panel; radyatör, ARGB fanlar, birden fazla 2,5 inç SSD yahut bu alana gereksinim duyulmadığında kullanılabilecek ışık paneli üzere modüller yerleştirmeye imkan vererek aksi takdirde boş kalacak bir alana ROG’nin estetik dokunuşunu katıyor. Kasanın alüminyum çerçevesi tutma kolu olarak kullanılacak kadar sağlam. Kasanın ön panelinden başlayan bu kısım altta siyah renkli ARGB logoyla birleşiyor.

Bilgisayar bileşenleri süratle değiştiğinden ROG Hyperion, fevkalâde soğutma sistemlerine sahip en yeni bileşenlere konut sahipliği yapmaya ve kullanıcıların vakit içinde değişen gereksinimlerini karşılamaya hazır. ROG Hyperion’un fiyatı ve piyasaya çıkış durumuyla ilgili daha fazla bilgi için lütfen lokal ASUS temsilcinizle irtibata geçin.

Anakart Uyumluluğu E-ATX (en fazla 12 inç x 10,9 inç), ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
Boyutlar 268*639*659 mm (G*Y*D)
Ağırlık 20,8 kg
Malzeme Alüminyum, Çelik, Temperlenmiş Cam, ABS Plastik
Giriş Çıkışlar 4 x USB 3.2 Gen1
2 x USB 3.2 Gen 2×2 (Type-C)
1 x kulaklık + mikrofon
3,5”/2,5” Şoför Yuvaları 2
2,5” Şoför Yuvaları 5
Genişleme Yuvaları 9
Dikey Genişleme Yuvaları 3
Maksimum GPU Uzunluğu 460 mm
Maksimum CPU Soğutucu Yüksekliği 190 mm
Maksimum PSU Uzunluğu 240 mm
Radyatör Uyumluluğu Ön: 120/140/240/280/360/420 mm
Üst: 120/140/240/280/360/420 mm
Yan: 120/240/360 mm
Art: 120/140 mm
Soğutucu Desteği Ön: 3 x 140 mm / 3 x 120 mm
Üst: 3 x 140 mm / 3 x 120 mm
Yan: 3 x 120 mm
Art: 1 x 140 mm / 1 x 120 mm
Önceden Eklenmiş Fanlar Ön: 3 x 140 mm PWM
Art: 1 x 140 mm PWM
Çıkarılabilir Toz Filtreleri Ön/Üst/Alt
Kablo Yönlendirme 34 mm
Genişletme yuvası PWM Fan takviyesi x 6, ARGB LED bileşen x 8
Başa dön tuşu