ASUS, Yeni Referans Monitörü ProArt PA32UCX Modelini Tanıttı

Daha net ve detaylı imgeler sunmayı amaçlayan monitör, 1152 bölgeli lokal ışık kısma denetimi ve Dolby Vision, HLG ve HDR-10 üzere birden fazla HDR biçimine dayanağı sağlıyor. Dolby Vision takviyeli bu bilgisayar ekranları Dolby iş birliğiyle geliştirildi. İçerik üreticiler için üretilen bu eser, iş akışlarında harika ekran performansına ve renk doğruluğuna muhtaçlık duyan kullanıcılara hitap ediyor.

ProArt PA32UCX; gerçek 10-bit renk ve DCI-P3, Rec. 709, Rec. 2020, sRGB ve Adobe RGB geniş renk alanlarını destekleyen quantum-dot teknolojisine sahip. Eser ayrıyeten çift Thunderbolt 3, DisplayPort ve üç adet HDMI 2.0 girişi ile geliyor.

Windows ve macOS ile uyumlu olan PA32UCX monitörlerin her biri delta-E (∆E) <1 düzeyinde renk doğruluğu elde etmek için evvelce kalibre ediliyor. Küçük LED art aydınlatma sistemi ise daha küçük boyutlu LED’ler sayesinde hassas parlaklık denetimi sağlıyor. Yaklaşık 1200 cd/m2’ye ulaşan parlaklık düzeyiyle ProArt PA32UCX, VESA DisplayHDR 1000 sertifikasına sahip.

ProArt PA32UCX monitörler ASUS Smart HDR Teknolojisinden yararlanıyor. Bu teknoloji birden fazla HDR biçimine ve PQ eğrisine takviye vererek içerik üreticilerini hedefliyor. PQ Hard Clip eğrisi, PQ Optimized ve PQ Temel üzere eğriler içeren HDR-10 dayanağı ile mevcut görüntü yayın servisleri ve sayısı giderek artan HDR özellikli oyunlara ahenk sağlanıyor.

Quantum-dot teknolojisi yüzde 99 DCI-P3, yüzde 99,5 Adobe RGB, yüzde 89 Rec. 2020, yüzde 100 sRGB ve Rec. 709 renk gamı takviyesine sahip. ProArt PA32UCX monitörler delta-E (∆E) <1 düzeyine ulaşmak için evvelce kalibre ediliyor. Monitörde ayrıyeten, ekranın farklı kısımlarındaki parlaklık ve renk değişimlerini önleyen yüzde 95 homojenlik telafisi teknolojisi bulunuyor.

32 inç boyutundaki ekranın üç kenarı çerçevesiz bir dizayna sahip. Böylelikle birden fazla monitörün kullanıldığı sistemler için uygun bir seçim olması hedeflenmiş. Eserde dönme, eğilme ve yüksek ayarı yapma imkanı sunuluyor.

Başa dön tuşu