ASUS’un Raf Tipi Sunucuları Rekor Kırdı

Standard Performance Evaluation Corporation (SPEC) tarafından yapılan süreç performansı testlerinde, ASUS’un çift işlemcili (2P) ESC8000 G4 ve RS720Q-E9 sunucu modelleri ağır süreç gücü gerektiren uygulamalarda en yüksek sonuçları elde ederken, tek işlemcili (1P) ASUS RS300-E10 sunucu ise 70 yeni performans rekoru kırdı. Yeni ASUS sunucuların her biri ölçeklendirmeye son derece uygun bir formda tasarlandı.

4U GPGPU serisinden bir 2P sunucu olan ESC8000 G4, yapay zeka eğitimi, yüksek performanslı bilgi süreç (HPC), içerik üretimi, imaj sürece, oyunlar, VR, AR ve profesyonel sanallaştırma uygulamaları için çift katlı sekiz adet ekran kartına takviye verebiliyor. Patentli uyarlanabilir topoloji tasarımı sayesinde, ASMB9-iKVM üzerinden tek yahut çift esaslı topolojiler ortasında geçiş yapma imkanı sunan bu sunucu yapay zeka tahsili yahut yüksek performanslı bilgi süreç ortamları için tahlil sunuyor. ESC8000 G4, SPEC CPU 2017’nun ağır süreç gücü gerektiren uygulamalara yönelik SPECint 2017 rate ve SPECfp 2017 test paketlerinde 64 adet dünya rekorunu elinde tutuyor.

2U4N biçimindeki yüksek yoğunluklu bir 2P sunucu olan RS720Q-E9 ise SPEC CPU 2017’nun ağır süreç gücü gerektiren uygulamalara yönelik SPECint 2017 rate ve SPECfp 2017 test paketlerinde 97 rekorun sahibi. RS720Q-E9; bilgi merkezi ve özel bulut uygulamaları üzere ağır süreç gücü gerektiren ortamlar için tasarlandı. İki ila sekiz işlemciye (işlemci başına 28 çekirdek) takviye veren bu sunucu, 48 DIMM ile 6 TB’a kadar belleğe sahip olabiliyor.

ASUS sunucuların rekor kıran performansı, ASUS’un en yüksek kalitede tahliller sunmak için sistem optimizasyonu ve performans ayarlarına verdiği kıymeti vurguluyor. 1 Ağustos 2019 prestijiyle ASUS sunucuları, 246 adet performans testi rekorunu elinde tutuyor.

1U biçiminde bir 1P sunucu olan ve dört adede kadar Ethernet LAN ilişkisine, depolama genişletme seçeneklerine, ASUS’a mahsus Performance Boost teknolojisine sahip RS300-E10, SPEC CPU 2017’nin SPECint 2017 ve SPECfp 2017 test paketlerinde 70 adet dünya rekoru kırdı. RS300-E10’nun kalbindeki Intel Xeon E işlemci, bir evvelki jenerasyondan 1,36 kat daha yüksek performans sergiliyor.

İki ek çekirdek ve daha yüksek tek çekirdek turbo frekansı sayesinde, daha evvelki 4 çekirdekli iş istasyonu işlemcilerine kıyasla performans artışı elde ediliyor. RS300-E10’un fazla derin olmayan kasa tasarımı, küçük ve orta ölçekli işletmeler için alandan tasarruf sağlayan mükemmel bir tahlil sunuyor. Intel Xeon E işlemci ailesine yer veren model; belge sunucuları, müşteri hizmetleri sunucuları, ağ geçitleri ve başka makul uygulamalar için sağlam süreç gücü sağlıyor.

ASUS sunucular özel Performance Boost teknolojisi sayesinde iş yüküne nazaran ayarlanarak en yüksek sunucu performansına ve esnekliğe ulaşabiliyor. İşlemci frekansını ve güç artışını en yüksek düzeye getiren bu teknoloji bu yolla iş yükü çıkışını da artırıyor. Finansal hizmetler yahut data merkezi operasyonları üzere vaktin değerli olduğu uygulamalar için ülkü bir tahlil sunuyor. Müşteriler BIOS’ta makul iş yükleri için evvelce ayarlanmış sunucu profillerini kullanarak genel performansı artırabiliyor ve sunucu yapılandırma mühletini kısaltabiliyor.

Başa dön tuşu