Ayarlanabilir Anahtarlı Apex Pro ve Apex Pro TKL Duyuruldu

Apex Pro süratli bir oyun tecrübesi için her tuş anahtarına uzaklık ayarlama imkanı veriyor. Örnek olarak, Counter-Strike: Küresel Offensive oynarken, öteki oyunlarda yahut gündelik işler ortasında otomatik özelleştirme geçişleri yapılabiliyor.

Genel olarak müellifler ve kimi oyuncular yanlışsız çalışma için daha düşük, daha uzun bir çalıştırma anahtarı (3.6 mm) tercih ederken, öteki kullanıcılar sürat için 0.4 mm kadar hassas olan daha yüksek bir çalıştırma anahtarı tercih edebiliyor. Apex Pro’nun OmniPoint ayarlanabilir çalıştırma anahtarları, oyuncuların tuşlarının hassasiyetini seçmelerine imkan sağlayan manyetik sensörler kullanıyor. SteelSeries Engine tarafından desteklenen Apex Pro, hem oyunlarda hem de gündelik kullanım için başka farklı otomatik hassasiyet ayarları sunuyor.

Yeni OmniPoint anahtarlarının yanı sıra, yeni Apex Pro serisi entegre bir OLED akıllı ekrana sahip. Akıllı ekran; Discord, Spotify, CS:GO ve Dota2 üzere oyunlar ve uygulamalardan anında bildirimler sağlamakla kalmıyor, tıpkı vakitte kullanıcıların anahtarlarını direkt klavye üzerinden özelleştirmelerini sağlıyor.

Alüminyumdan yapılan Apex Pro serisi, başka SteelSeries etraf üniteleriyle RGB aydınlatma senkronizasyonuzasyonu için ayarlanabiliyor. Apex Pro kullanıcıların klavye üzerinde direkt ayarlarını kaydedebilecekleri beş on-board profil bulunuyor. Kolay erişilebilir USB ilişkisi için bir USB portu, çerçeve altında üç istikametli kablo yönlendirme ve her iki model ekstra konfor için birer manyetik bilek takviyesi ile geliyor.

Apex Pro’nun hem tam boyutlu hem de sayısal tuş kadrosu olmayan kompakt (TKL) seçenekleri mevcut. Amerika’da satışlarına 11 Haziran 2019’da başlanan Apex Pro, şu an için 199,99 dolardan satışa sunuldu. Apex Pro TKL ise 179,99 dolar üzere bir fiyatlandırmaya sahip. Bu eserlerin Türkiye’deki satış fiyatları ise şimdilik aşikâr değil.

OmniPoint’siz Apex 7 ve Apex 7 TKL Tanıtıldı

SteelSeries ayrıyeten Apex 7 ve Apex 7 TKL eserlerini de duyurdu. Eser kalitesi olarak Apex Pro ile birebir düzeyde olan bu klavyelerde OmniPoint ayarlanabilir çalışma anahtarı yerine, oyuncular için daha standart hale getirilmiş kırmızı, mavi ve kahverengi anahtarlar ortasından seçim yapabiliyorlar. Haziran ayında Amerika’da Apex 7 modeli 159,99 dolar olarak fiyatlandırılırken Apex 7 TKL modeli ise 129,99 dolardan raflardaki yerini aldı. Yakın vakitte Avrupa ve Asya’da da satışlarına başlanacak olan eserlerin, Türkiye fiyatları ise şu an için muhakkak değil.

Başa dön tuşu