Ayça_22 Kim? Gizemi Çözüldü!

Ünlü YouTuber CharmQuell, paylaştığı bir videoyla 2000’li yılların internet ortamlarının en büyük gizemlerinden olan “Ayça_22″nin gerçek kimliğini ortaya çıkardığını iddia etmişti. Video kısa sürede popüler olurken Ayça_22 reklamının yaratıcısı olduğunu söyleyen bir kişiden açıklama geldi.

MSN döneminden en çok akılda kalan şey ise “Ayça_22”ydi. O zamanlarda gezindiğimiz birçok sitede, “Ayça_22 kamera açtı” gibi bildirimlerle karşılaşıyorduk. Daha sonra farklı fotoğraflarla da karşımıza çıkan bu kişinin kim olduğu ise hiç kimse tarafından bilinmiyordu. Bu da “Ayça_22”nin internet tarihinin en büyük gizemlerinden biri hâline gelmesini sağladı.

Son günlerde Türkiye’de internetin altını üstüne getiren “gerçek Ayça_22 kim?” sorusunun iki farklı yanıtı var. Tartışmaların fitilini ateşleyen YouTuber CharmQuell’in videosunda anlatılan alternatif Ayça_22; aslında orijinal reklam kampanyasının bir taklidiydi. Orijinal kampanyadaki Ayça_22 hakkındaki detayları da CharmQuell değil, reklamı tasarlayan kişi Mustafa Vardarlı konuya açıklık getirdi.

ayça_22

CharmQuell, videosunda konu aldığı ‘alternatif Ayça_22’ ile yaptığı görüşmenin detaylarını paylaştı:

‘Orijinal Ayça_22’ kampanyasını düzenleyen Mustafa Vardalı’nın açıklamaları:

Başa dön tuşu