CD Projekt RED Yeni Bir Cyberpunk Oyunu Daha Geliştiriyor

CD Projekt RED (CDPR) tarafından Cyperpunk 2077 ile birlikte gizemli bir yeni AAA rol yapma oyunu (RPG) daha geliştirildiği ortaya çıktı. Polonyalı bir web sitesine açıklama yapan şirket, bu başka oyunun da bir Cyberpunk başlığı olduğunu, yeni bir The Witcher oyunun ise yakın vakitte gelmeyeceğini tabir ediyor.

Her iki oyunun da geliştirilmiş RED Engine 4 üzere yeni teknolojileri, sanat varlıkları ile dokularını ve Night City dünyasını paylaşacağı belirtiliyor. CDPR Lider Yardımcısı Pitor Nielubowicz, Cyberpunk’ın cihanında geçecek olan sonraki büyük projenin hakikaten çok büyük ve kendileri için yenilikçi olduğuna dikkat çekiyor.

Stüdyonun The Witcher ile de benzeri bir yaklaşımı benimsediğini not olarak düşelim. Şirket üç ana oyun ve bir kart oyunu ile oyuncuları epeyce şad etmişti. Hali hazırda yeni oyun için bu kadar heyecan varken de şirket bundan da istifade etmiş olacak.

Yeni oyun hakkında şimdilik az lakin merak uyandıran ayrıntılar paylaşan CDPR’ın bu oyun hakkında ayrıntıları 16 Nisan 2020 sonrasında paylaşacağını iddia ediyoruz.

Başa dön tuşu