Command and Conquer Remastered Hakkında Yeni Bilgiler

EA, hayranları tarafından merakla beklenilen Command and Conquer Remastered için orijinal bilgiler açıkladı. Orjinal Command and Conquer oyununun tekrar üretiminin 2 mi yoksa 3 boyutlu mu olacağı da netlik kazandı. Buna nazaran oyun klasik 2 boyutlu görsel stili ile geri dönecek. Böylelikle oyunun özgünler üzere özgün kalması sağlanmak istenmiş. Tekrar özgün gerçek vakitli strateji (RTS) hissi için C&C Tiberian Dawn ve C&C Red Alert kaynak kodu tekrar geçirilerek çekirdek oynanış, hissiyat ve görünüm ile büsbütün eşleşme sağlanmış.

Her bir oynanış ayrıntısının da tekrar modellenip animasyonlandığına ve konseptlendiğine dikkat çekiliyor. Bu kısım ise Lemon Sky sanat grubunca gerçekleştirilmiş. Örneğin; oyundaki tanklar kare kare yepyeni görseller baz alınarak 2 boyutlu olarak render sürecinden geçirilip ve dışarı aktarılmış. Böylelikle yalnızca Grenadier ünitesi 600’den fazla kare ile tamamlanmış.

Diğer geliştirme stüdyosu Petroglyph ise kampanya vazifeleri için Legacy/Remastered grafiklerin gerçek vakitli geçişini gerçekleştiriyor. Bunun da kampanya vazifesi oynarken 320 x 200 olan orijinalin yeni oyunda 3840 x 2160’a akıcı geçişi manasına geliyor. Oyunda kamerayı yaklaştırma fonksiyonu ile yüksek çözünürlüklü ayrıntıların görülebileceği de bilgiler ortasında.

Oyun için yayınlanan görüntülere da kesinlikle bir göz atmanızı öneriyoruz.

Başa dön tuşu