Cyberpunk 2077 Neredeyse 100 GB Alan Kaplayacak

Heyecanla beklenilen ve gelecek yılın Nisan ayında çıkacak olan CD Projekt RED oyunu Cyberpunk 2077 için hem PC hem de oyun konsolları sahiplerinin sabit disklerinde sağlam bir yer açması gerekecek. Neden mi? Argümanlara nazaran, Cyberpunk 2077 80 GB sabit disk alanına gereksinim duyacak. Hem de bunun minimum olduğu söyleniyor.

Avrupa PlayStation Store mağazasında listelenen Cyberpunk 2077 suram gereksinimleri kısmında indirme için en az alanın 80 GB yazması, alışılmış ki sabit diskleri gereğince dolu olan birçok oyuncuyu korkuttu. Öte yandan, bu durum natürel ki çözülemeyecek kadar bir sorun değil. Tekrar de bunun asgarî olması, oyunun tamamı için ne kadarlık bir alanın gerekeceği konusunda akıllarda soru işareti yaratıyor.

Oyunun hala CD Projekt RED tarafından geliştirme etabında olması ile bu alan gereksiniminin azaltması yahut artması mümkün. Örneğin; 2015 tarihli The Witcher 3: Wild Hunt için 50 GB asgarî alan ihtiyacı yazmıştı ve oyun dünyası hem boyut hem de çeşitlilik manasında epey zengindi. Cyberpunk 2077 ise The Witcher 3’ten çok daha büyük olacak. Yani 100 GB ve üzeri alan gereksinimi da görebiliriz.

Oyunun PS4, Xbox One ve PC için 16 Nisan 2020 tarihinde çıkacağını da bir kere daha hatırlatalım.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu