Keenetic Yeni Kablosuz Ağ Teknolojilerini Tanıttı

Kablosuz ağ eserleri avantajların yanı sıra aşikâr kahırlara da sahip olabiliyor. Öncelikle kablosuz irtibatta toplam sinyal çıkış gücünün CE standartlarında olması gerekiyor. Çıkış gücü ek antenlerle yükseltilse dahi komşu modemlerin sinyalleriyle çakışma riski artabilir ve bu da performansı düşürür. Ek olarak komşuların kendi aygıtlarıyla bağlantı performansını da berbat istikamette etkilenebilir. Bunun önüne geçmek için Keenetic bir dizi geliştirmelerde bulundu.

Keenetic birinci olarak 5dBi gücünde büyük boyutta, çok istikametli ve pozisyonlandırılabilir antenler tasarlamış. Bu sayede modem ya da router’ın pozisyonuna nazaran sinyallerin en uzak köşeler ve aralıklara gitmesi için çok istikametli pozisyonlama imkanı sunulabiliyor.

Dinamik kanal seçme özelliği bir öbür kıymetli yenilik. Bu teknoloji gürültülü bağlantı kanallarını bırakıyor ve bulunduğu ortamda en az kullanılan yahut hiç kullanılmayan kanalları otomatik olarak seçilebiliyor.

Toplam çıkış gücü CE standardında sabit olsa da, zayıf sinyalleri alırken yükseltip routera ileterek çok daha uzak uzaklıkta aygıtlarla irtibat imkanı sunuluyor. Bu sayede bilgiyi gönderirken de modem ya da router’ın gücünü daha efektif kullanmasına imkan tanınabiliyor.

MU-MIMO teknolojisi ile Keenetic aygıtlar farklı kanallardan farklı kullanıcılarla irtibat kurabiliyor. Bu sayede performans düzeyi kullanıcı sayısının artmasına bağlı olarak düşmüyor. Sıradan kablosuz aygıtların, birden fazla kullanıcı sabit kanalları paylaşırken performans düşüklüğü yaşatmasının yanı sıra; ana aygıta uzak ve yakın kullanıcı birebir anda bağlantı kurduğunda uzaktaki ile yaşanan sinyal sorunu, yakındaki kullanıcının da irtibat gücünü önemli oranda düşürüyor. Beamforming özelliği ile yeniden hareket halindeki kullanıcılar için akıllı bir biçimde anten irtibatı yönetilebiliyor.

Başa dön tuşu