Dassault Systèmes, BioSerenity’nin Baş Yatırımcısı Oldu

Dassault Systèmes, kronik hastalıkların teşhis ve takibinde kullanılmak üzere sensör donanımlı kumaşlar, bunlarla irtibatlı çevrimiçi uzaktan sıhhat hizmetlerinden oluşan kapsamlı ve tesirli bir sıhhat hizmetleri tahlili geliştiren BioSerenity isimli startup şirketin 65 milyon euroluk B serisi yatırım çeşidine baş yatırımcı olarak katıldığını açıkladı.

Yatırım cinsine BioSerenity’nin halihazırdaki üç yatırımcısı, yani BPI, Idinvest ve LBO da katıldı. Dassault Systèmes, BioSerenity’nin idare konseyi üyeliğini de sürdürecek.

Yatırım çeşidi sayesinde elde edilecek finansman, BioSerenity’nin tahlillerini kalp ve damar hastalıkları, nöroloji ve uyku bozuklukları kapsamının genişletilmesine, şirketin memleketler arası ölçekte büyümesine ve uzaktan sıhhat hizmetlerine yönelik yeni tahliller geliştirmesine yardımcı olacak.

2014 yılında kurulan, genel merkezi Paris’te bulunan ve 3DEXPERIENCE Lab kapsamında yer alan BioSerenity, kumaş ile yapay zeka teknolojilerindeki yeniliklerden ve hasta tarafından bildirilen elektronik hasta anketi (ePRO), objelerin interneti ve bulut teknolojilerinden yararlanarak, giyilebilir tıbbi aygıt ve dijital hasta başı bakım tahlilleri geliştiriyor.

Startup şirketi, hastanelere ve sıhhat uzmanlarına, tümüyle operasyonel bakım hizmetlerinden oluşan bir portföy sunuyor. BioSerenity birebir vakitte yardımcı tanılama için anahtar teslim tahliller sağlıyor. Bu çok istikametli yaklaşım hastanelerin daha ekonomik ve aktif bir halde faaliyet göstermelerine imkan tanırken, hastalara yanlışsız teşhisin daha kısa müddette konmasına ve tedavinin klinik ve gerçek datalar kullanılarak şekillendirilip uygulanmasına yardımcı oluyor.

Başa dön tuşu