Yerli ödeme bankacılığı platformu Arf’a 13 milyon dolar yatırım

Yerli ödeme bankacılığı platformu olarak bilinen Arf, yeni tohum cinsinde 13 milyon dolar yatırım aldı.

Türkiye’deki teşebbüslere yönelik yatırımlar her geçen gün artıyor. Yeni yatırım alan şirketler ortasına Arf da dahil oldu. Tohum yatırıma çıkan şirket, bu yatırım çeşidini 13 milyon dolar ile kapatmayı başarırken geliştirmeler ve yeni pazarlardaki gücünü artırmak için kâfi finansman elde etti.

Web3 tabanlı ödeme bankacılığı platformu Arf’tan edinilen bilgilere nazaran yatırımlarda öz sermaye ve borç yatırımı olarak süreç yapıldı. Tohum tipine katılan şirketler ortasında Coinbase, Solana, FTX ve Kabbage üzere yatırımcıların yer alması ise dikkat çekti.

Yerli ödeme bankacılığı platformu Arf dikkat çekiyor

Arf; Berhan Kongel, Ali Erhat Nalbant, Kazım Rıfat Özyılmaz ve Ahmet Özcan tarafından kuruldu. Yeni tohum yatırımı, şirketin bir sonraki teşebbüslerinde, finansal kurumlar ve lisanslı para hizmetinde işletmeleri için çalışmaların hızlandırılmasında ve yeni geliştirmelerin sağlanmasında kullanılacak.

13 milyon dolarlık yatırım ile ilgili görüşlerini aktaran Arf’in kurucu ortağı ve CEO’su Ali Erhat Nalbant “Önde gelen Web3 ve kurumsal finans yatırımcılarının vizyonumuzu desteklediğini ve bizimle güçlerini birleştirdiğini görmekten memnunluk duyuyoruz. Arf’ın teknolojisi, hudut ötesi ödeme ihtilalinin tam merkezinde konumlanıyor. Aldığımız yatırım Arf’ın kesimde kilitli durumda bulunan trilyon dolarlık işletme sermayesini açığa çıkarmasına ve büyümesine yardımcı olacak” dedi.

Kaynak: İndir

Başa dön tuşu