Dauntless Yeni Oyun Moduyla Daha Da Zorlayıcı Olacak

Dauntless, tek kişilik ya da 4 bireye kadar olan kümeler ile oynanan, ödül odaklı bir avcılık oyunu. Oyuncular kendilerini yapay zekaya sahip yaratıklara karşı sınadıkları için ortada müsabakaya dayalı bir sistem yok.

Bu tıp oyunlarda oyuncular kimin daha güzel olduğunu anlayabilmek için ekseriyetle vazifeleri tamamlama müddetlerini karşılaştırılıyor. Bir misyonu en süratli tamamlayan oyuncu ya da oyuncu kümesi, o hususun en düzgünü kabul ediliyor. Bu oyun anlayışına speedrunning deniyor.

Dauntless oyuncuları muvaffakiyetlerini öbür oyuncularla paylaşabilmek için şu ana kadar yalnızca YouTube ve Twitch üzere platformlarından faydalanıyordu. Oyuncuların muvaffakiyetlerini resmi olarak kaydedebilecekleri bir oyun modu ya da sistem yoktu. 16 Temmuz‘da gelecek olan Fortune & Glory isimli yama bu durumu değiştirecek.

Bu yamayla birlikte Ramsgate kenti Lady Luck isimli bir kaptan ile tanışacak. Kendisi ve denizcileri, Island of Trials isminde devasa bir uçan adayı Ramsgate kentine demirleyecekler. Lady Luck’tan alınan misyonlar ile o adaya gidip daha evvel oyunda bulunan yaratıkların daha da zorlayıcı olan versiyonları ile yüzleşeceğiz.

Oyuncular bu adadaki zorlukların üstesinden gelerek yeni silah modları ve kozmetik mükafatlar kazanacak. Adada muvaffakiyet gösteren oyuncuların isimleri, oyuna eklenecek olan şampiyonluk duvarına yazılacak.

Solo ve küme rekorları başka duvarlara yazılacak. Şampiyonluk listesi ve o adadaki yaratıklar her hafta değişecek. Yani, oyuncular sonsuza dek listenin zirvesinde kalamayacaklar.

Uçan adalarda vazifeye çıktığımızda kesmemiz gereken kısım sonu canavarlarından öbür agresif yaratıkla karşılaşmıyorduk. Yeni yama ile birlikte bu değişecek. Island of Trials vazifeleri sırasında smollusk ismindeki salyangoz gibisi canlılarla karşılaşacağız. Bu yaratıklar zararsız gözükseler de çatışma sırasında can sıkıcı hale gelebilirlermiş.

Yamayla birlikle High Skies isminde yeni bir Hunt Pass dönemi da başlayacak. Hidden Blades ismindeki bir evvelki dönem sona erecek ve ninja temalı ödüllerinin yerini denizci/korsan temalı mükafatlar alacak.

Başa dön tuşu