Destiny 2 Ücretsiz Oldu

Bungie, Destiny 2 ana oyununu ve birtakım ekstralarını tüm platformlarda ücretsiz hale getirdi. 3. yıl değişiklikleri devreye sokulan Destiny 2 fiyatsız sürümü New Light olarak anılıyor. Tıpkı vakitte Shadowkeep genişleme paketi de çıkışını yaptı. Doğal ki bu paket için 35 dolarlık ayrıyeten bir ödeme yapmak gerekiyor.

Bundan bu türlü Blizzard oyun platformu olan Battle.net üzerinde olmayacak oyun, Steam üzerindeki yerini de aldı. Ayrıyeten, Xbox One ve PlayStation 4 oyun konsollarında da oyun artık fiyatsız oynanabiliyor.

Daha evvel oyunu Battle.net’te oynayan PC oyuncuları hesaplarını ve satın aldıkları içerikleri Steam’e transfer edebilecek. Bunun için Bungie bir taşınma portalı hazırlamayı ihmal etmemiş. Çoklu platform çapraz kayıt özelliği de etkin hale getirilerek oyuncuların karakterlerini Steam, Xbox One, PlayStation 4 ve Stadia’da bağlaması sağlanıyor.

Destiny 2 için hazırlanan Steam sayfasına bu adresten erişebilirsiniz. Bu ortada oyun için neredeyse 100 GB alan ayırmayı unutmayın.

Başa dön tuşu