Diablo Artık İnternet Tarayıcılar Üzerinden Oynanabiliyor

31 Aralık 1996 tarihinde oyuncular ile buluşan ve geniş bir hayran kitlesi bulunan klasiklerden Diablo, bundan bu türlü internet tarayıcılar üzerinden de oynanabilir durumda. 2 milyon kopya satan rol yapma oyununun devam oyunları daha büyük muvaffakiyetler elde etmiş olsa da, alışılmış ki birinciler asla unutulmuyor.

Blizzard klasiğini internet tarayıcılara taşıyan ise RivSoft oldu. Shareware yani kısıtlı yazılım olarak gelen browser oyunu, orijinal Diablo kaynak kodu kullanılarak yine yapılandırılmış. Oyunun tam sürümünü internet tarayıcı üzerinden açabilmek içinse ana bilgi belgesine gereksiniminiz bulunuyor. Öbür seçenekse oyunu GOG üzerinden Hellfire genişleme paketi ile birlikte satın almak.

Öte yandan, oyunu bu formda sunmanın yasal olup olmadığından geliştirici grup bile emin değil. DMCA kapsamında zıt mühendislik dokümantasyon ve müşterek çalışma konusunda istisnalar olduğu lakin tekrar de mevzuyla belirsizlikler olduğuna işaret ediliyor. Bu manada, Blizzard’ın rastgele bir atak yapıp yapmayacağını vakit gösterecek.

Oyunun sayfasına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu