Samsung Galaxy Watch Active 2 Tanıtıldı

7 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek olan Unpacked aktifliği öncesinde Samsung sürprizler yapmaya devam ediyor. Görünen o ki şirket tüm ilginin Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro modellerinde olması için hazırlanıyor. Galaxy Tab S6 tablet sonrasında artık ise Samsung Galaxy Watch Active 2 akıllı saat tanıtıldı.

Yeni Galaxy Watch Active öncelikle dijital olarak dönebilen Dokunmatik Çerçeve ile dikkat çekiyor. Geliştirilmiş One UI ile en düzgün biçimde ahenk sağlayan bu özellik kullanıcı tecrübesini artırmayı hedefliyor. Eserde 360 x 360 piksel çözünürlükte Super AMOLED ekran kullanılıyor. Ayrıyeten, 1.2 inç ile 1.4 inç ekran boyutları ile 40 mm ve 44 mm kasa seçenekleri sunuluyor.

Gücünü çift çekirdekli 1.15 GHz suratında Exynos 9110 çipsetten alan eserde, modele bağlı olarak 247 mAh yahut 340 mAh batarya bulunuyor. 4 GB dahili depolama sunulurken Wi-Fi model 768 MB RAM, LTE model 1.5 GB RAM ile geliyor. Samsung akıllı saat için alüminyum ve paslanmaz çelik gereç tercihinde de bulunabiliyorsunuz. Öte yandan, LTE için yalnızca paslanmaz çelik seçilebiliyor.

My Style (Stilim) saat arayüzü ise kendinizin bir fotoğrafınızı alıp Samsung renk çıkartma algoritmasını kullanarak kayış seçenekleri ve farklı arayüzler öneriyor. Galaxy ekosisteminin bir kesimi olan Watch Active 2’nin Samsung akıllı telefonlar ile daha ahenk içinde çalışacağını da söyleyelim. Örneğin, saatinizi kamerayı denetim etmek için kullanmanız mümkün.

Ürün güncellenmiş Running Coach uygulaması ile egzersizlerinizde gerçek vakitli olarak hangi etapta olduğunuzu denetim edebiliyor. Eserde tıpkı vakitte yeni sensörler de mevcut. Tüm sensörler şu halde; 8 fotodiyot ile kalp ritmi izleme, EKG, ivmeölçer, jiroskop, barometre ve ortam ışığı. Kıymetli bir yenilikse 4G LTE sayesinde yakınlarda akıllı telefonunuz olmasa bile internete erişebilecek olunması.

26 Eylül tarihinde satışa sunulacak olan eserin 40 mm modeli 280 dolar, 44 mm modeli ise 300 dolar fiyat etiketi taşıyacak. 27 Eylül prestijiyle çıkacak LTE modeller hakkında fiyat ve öbür bilgiler ise şimdi mevcut değil.

Başa dön tuşu