Disney Plus Abone Sayısı İlk Günde 10 Milyon Oldu

Disney dijital yayın platformu kurmak ile epey uygun bir karar vermişe benziyor. 12 Kasım tarihinde ABD, Kanada ve Hollanda için servis vermeye başlayan Disney Plus birinci günde büyük bir muvaffakiyete imza attı. Hizmetin  abone sayısı daha birinci günde 10 milyonu gördü.

Öte yandan, dikkate alınması gereken bir husus var ki o da servisin ilk 7 gün ücretsiz olması. Haliyle bu durum birçok kişinin fiyatsız müddet için platforma abone olmasına yol açmış olabilir. 7 günden sonra kimlerin fiyat ödeyerek abone kalacağı ise merak konusu.

MoffettNathanson isimli araştırma şirketi Ekim ayında Disney Plus abone sayısının 2019 sonunda 8 milyona ve 2020 sonunda ise 18 milyona çıkabileceği varsayımında bulunmuştu. Uygulama analitiği şirketi Apptopia ise 13 Kasım tarihinde yani servisin açılmasından 1 gün sonra Disney Plus uygulamasının çıktığından beri 3.2 milyon kere indirildiğini açıkladı.

Disney’in bir sonraki çeyrek karı raporu öncesinde abone sayısını açıklama planı olmadığı paylaşılıyor. Yani en erken Şubat içerisinde şimdiki dataları öğrenebileceğiz.

Başa dön tuşu