Apple Reality Pro, WWDC Öncesinde Duyurulabilir

Apple tarafından büyük ihtimalle Reality Pro olarak isimlendirilecek AR/VR başlığı Haziran ayında düzenlenmesi beklenen WWDC etkinliğinde duyurulabilir. Apple’ın başlığı olağanda Ocak 2023’te tanıtmayı ve bu yıl içinde piyasaya sürmeyi hedeflediği söyleniyordu.

Bloomberg’den Mark Gurman en son Power On bülteninde, Apple’ın şu anki planının Haziran ayındaki geliştirici konferansından evvel, bahardaki bir aktiflik sırasında duyurmak olduğunu söylüyor. Gurman’a nazaran Apple, eseri duyurmayı ve akabinde sonbaharda işletim sistemi xrOS‘u WWDC’de tanıtmayı planlıyor.

Apple’ın son birkaç yıldır AR/VR kulaklığını duyuracağı esasen biliniyordu ve 2023 nihayet gerçekleşeceği yıl üzere görünüyor. Gurman’a nazaran Apple, yeni başlığı ve ‌xrOS‌ işletim sistemi için tecrübeler ve uygulamalar üzerinde esasen birkaç yüksek profilli geliştirici ile çalışıyor. Apple’ın birinci başlığının, önümüzdeki birkaç yıl içinde daha tüketici dostu bir kulaklığın piyasaya sürülmesinden evvel, profesyonellere ve geliştiricilere yönelik olarak tasarlanmış üst seviye ve niş bir eser olması bekleniyor.

Başa dön tuşu