DLSS Performansını Artıracak Önemli Bir Güncelleme Geliyor

CES 2023’te RTX 4000 Serisi Taşınabilir GPU’ları ve RTX 4070 Ti masaüstü ekran kartını duyuran NVIDIA, DLSS 3 teknolojisinin geleceğine ait kimi açıklamalar yaptı. Şirketin açıklamalarına bakılırsa bu çeyreğin sonlarına yanlışsız DLSS’e yönelik bir büyük güncelleme geliyor.

GPU devi, DLSS, DLAA ve yeni DLSS 3 Frame Generation teknolojisini birden fazla oyunda güzelleştirmek için yakında yeni güncellemelerin kullanıma sunulacağını söylüyor. En değerlisi ise bu avantajlar sadece DLSS 3 oyunlarıyla sonlu kalmayacak, tüm GeForce RTX oyuncuları için geçerli olacak. Yani daha eski RTX 2000 ve RTX 3000 serisi ekran kartlarına sahip olanlar da son güncellemenin getirilerinden faydalanabilecek. İşte beklenen kimi yenilikler:

  • Frame Generation için oyun motoru bilgilerinden daha yeterli yararlanan, süratli hareket sırasında kullanıcı arabirimi kararlılığını ve manzara kalitesini düzgünleştiren yapay zeka ağ geliştirmeleri.
  • DLSS Üstün Resolution Ultra Performans modu için güncellenmiş yapay zeka ağı, ince detay kararlılığını ve genel manzara kalitesini düzgünleştiriyor.
  • NVIDIA DLAA için manzara kalitesini güzelleştiren, gölgelenmeyi azaltan ve yüksek kontrastlı senaryolarda kenar yumuşaklığını güzelleştiren güncellenmiş bir yapay zeka ağı yolda.

NVIDIA ayrıyeten Cyberpunk 2077’de çalışan yepyeni DLSS 3 ile bu çeyreğin sonlarında piyasaya sürülmesi planlanan son sürüm ortasındaki farkları gösteren bir karşılaştırma yaptı:

Yeşil gruba nazaran bu son güncellemeden yararlanacak birinci oyunlar Cyberpunk 2077, The Witcher 3: Wild Hunt (yeni kuşak güncelleme ile) ve Portal with RTX olacak. Güncelleme oyun içi yamalar ve ayrıyeten NVIDIA’nın Game Ready şoförleri aracılığıyla sunulacak.

DLSS 3 Dayanağı 50 Oyuna Ulaşıyor

Son olarak, desteklenen ve yakında takviye alacak oyunların toplam sayısı 50’ye çıkıyor:


DLSS 3 takviyesi alacak oyunlar.
Başa dön tuşu