Mozilla Ücretli Reklamsız İnternet ve VPN Servislerini Test Ediyor

Mozilla son periyotta internet için alternatif fonlama metotları bulmak üzere çalışıyor. Bu manada başkalarına karşı sırf büyük şirketlere yarar sağlayan reklamlar değil, tıpkı vakitte kullanıcı gizliliği ve çevrimiçi deneyimi tehlikeye atan reklamlar için de alternatif oluşturulmak isteniyor. Mozilla fiyatlı reklamsız internet ve VPN servisleri için gerçekleştirdiği testler ile değerli bir adım atma hazırlığında.

Aylık 4.99 dolar karşılığında reklamsız bir internet tecrübesinin desteklendiği yeni web sayfası ile Mozilla’nın planları gün ışığına çıkmaya başladı. Sayfanın şu an için talebi görmek üzere bir anket niteliğinde olduğunu belirtelim. Bu prosedür ile kullanıcılar web sitelerini ve içerik üreticilerini rahatsız edici reklamlar olmaksızın destekleyebilecekler. Aylık ödemenin direkt kullanıcı tarafından ziyaret edilen web siteleri ile paylaşılacağının altı çizilirken, sitelerin daha âlâ kullanıcı tecrübesi sağlanarak daha fazla para kazanabileceği tabir ediliyor.

Reklamlardan azaltılması dışında makalelerin sesli sürümlerine erişebilecek, aygıtlarınız ortasında sık kullanılanlar senkronize edebilecek ve okumalarınıza rastgele bir aygıttan kaldığınız yerden, isterseniz sesli sürüme geçiş yaparak devam edebileceksiniz.

Mozilla bir VPN servisi için de hazırlık yapıyor. Yeniden ücretli olacak bu seriş için aylık 4.99, 9.99 ve 12.99 dolar üzere fiyatlandırmalar yapılmış. Servis ile bir VPN hizmetinden beklenebilecek her şey kullanıcılara sunuluyor.

Bu servislerin tüm kullanıcılar için ne vakit sunulacağı konusunda şimdi bir açıklama yok. Öte yandan, aylık fiyatla reklamsız internete kullanıcıların ne kadar sıcak bakacağı merak konusu.

Başa dön tuşu