Dropbox Transfer 100 GB Dosya Göndermeye İzin Veriyor

Bulut depolama servisi Dropbox artık de WeTransfer gibi servislere rakip olma hazırlığında üzere gözüküyor. Kapalı beta olarak hizmet vermeye başlayan Dropbox Transfer isimli yeni özellik dosya gönderimi konusunda büyük kolaylık sağlamayı hedefliyor.

Mevcut durumda Dropbox üzerinden birisiyle dosya yahut klasör paylaştığınızda bunlarda yapılan rastgele bir değişiklik çabucak senkronize oluyor. Böylelikle bir klasör sildiğinizde yahut içeriğini değiştirdiğinizde gönderdiğiniz kişi artık bunlara erişim sağlayamıyor. Yeni Transfer özelliği ise karşı tarafa belgenin bir kopyası gönderiliyor ve gönderdiğiniz kişi servise üye olsun yahut olmasın bu belgeyi indirebiliyor. Yani kelam konusu belgeyi silseniz yahut değişiklik yapsanız bile alıcı bundan etkilenmiyor.

Esas kıymetli nokta ise sunulan dosya boyutu hududunun epeyce argümanlı olması. Dropbox, tek seferde 100 GB dosya gönderilmesine müsaade veriyor. Ek olarak, zati serviste depoladığınız içerikleri göndermek için tekrar servise yüklemeniz gerekmiyor. Öte yandan, platform şimdi bu büyüklükte belge gönderebilmek için hangi üyelik planını kullanıyor olmanız gerektiği konusunda ayrıntı paylaşmış değil. Fiyatsız kullanıcıların daha düşük belge boyutu sonu kullanabileceğini şimdiden söyleyebilir.

Özellik alıcının gönderdiğiniz evrak yahut klasörü teslim aldığı ve açtığı konusunda da sizi bilgilendiriyor. Kullanıcılar, alıcıların görebileceği logo ve marka detayları ile paylaşımlarını yalnızca kolay bir evrak kontağı yerine daha şık bir hale de getirebiliyor.

Transfer özelliğini denemek istiyorsanız bu adresten çabucak kayıt olup bekleme sırasına dahil olabilirsiniz.

Başa dön tuşu