EA ve Steam İş Birliği Star Wars Fallen Order İle Başladı

Geçtiğimiz gün EA oyunlarının 8 yıldan sonra tekrar Steam platformunda satışa sunulabileceğine dair ipuçlarının ortaya çıktığını sizlerle paylaşmıştık. Sonunda beklenen oldu. EA ve Steam iş birliği resmen açıklandı. Geri dönüş Respawn Entertainment tarafından geliştirilen ve 15 Kasım tarihinde öbür platformlarda da çıkış yapacak olan aksiyon oyunu Star Wars Jedi: Fallen Order ile başlamış durumda. Steam’de oyun için ön siparişler de açıldı.

Şirketin abonelik programı EA Access da önümüzdeki ilkbaharda Steam üzerinden de sunulmaya başlayacak. Bu ortada dikkatinizi çekelim; Origin Access değil, EA Access. Bu programda yalnızca EA’nın Steam’de yayınladığı oyunlar ve kimi indirimler sunulacak. Servis şimdiye kadar yalnızca Xbox One ve PlayStation 4 için sunulan bir konsol eseri durumundaydı.

Önümüzdeki aylarda The Sims 4, Unravel Two, Apex Legends, FIFA 20 ve Battlefield V oyunlarının da Valve oyun platformunda yer alacağının altı çiziliyor. Ayrıyeten, Origin ve Steam oyuncuları birlikte oyun oynama imkanına kavuşmuş olacak.

Başa dön tuşu