Elon Musk, Starlink MINI’yi Duyurdu

Elon Musk, sırt çantasına koyup taşınabilecek kadar küçük yeni Starlink MINI’yi duyurdu. Henüz teknik özellikleri bilinmeyen cihaz, Starlink hizmetine erişimi çok çok daha kolaylaştıracak.

Starlink, hiç şüphesiz son yılların en önemli teknolojik gelişmelerinden biri. SpaceX‘in uydudan internet girişimi olan Starlink, mevcut uydu internet hizmetlerine göre çok daha yüksek bağlantı hızı ve çok daha düşük gecikme vadediyor. Alışık olduğumuz internet alt yapısının bulunmadığı bölgelere fiber internet kalitesinde bağlantı götürmeyi vadeden Starlink’in en büyük dezavantajı ise devasa çanaklara ihtiyaç duyması.

Geçtiğimiz saatlerde X’te paylaşılan görseller, Starlink’in bu sorunu da çözmek üzere olduğunu ortaya çıkardı. Zira yeni “Starlink MINI” adlı cihaz, 29x25cm yani neredeyse bir dizüstü bilgisayar boyutunda ve Elon Musk’ın iddiasına göre bu cihazı kurmak yalnızca 5 dakika sürüyor. Bu, Starlink kullanmayı son derece kolaylaştıracağından hizmetin yaygınlaşması için önemli bir adım olabilir.

Oleg Kutkov’un paylaşımına göre Starlink MINI, dahili bir Wi-Fi vericisine sahip. Dolayısıyla bir modeme ihtiyaç duymadan akıllı telefonunuzu ya da diğer akıllı cihazlarınızı direkt olarak Starlink MINI’ye bağlayarak internet kullanmaya başlayabileceksiniz. Elon Musk, konuyla ilgili paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

Başa dön tuşu