Epic Games Store Buluta Kaydetme Özelliği Sunacak

Epic Games Store sonunda buluta kaydetme özelliğini kullanıcıları ile buluşturmaya hazırlanıyor. Öte yandan, şu an için bu takviyenin sunulduğu yalnızca 2 oyun bulunuyor. Bu oyunlarda haftanın fiyatsız oyunları olan Moonlighter ve This War of Mine olarak karşımıza çıkıyor.

Epic önümüzdeki süreçte buluta kayıt özelliğini daha fazla oyun için getirmeyi planladıklarının altını çiziyor. Bu sayede oyuncular öbür bir PC üzerinden oyuna devam etse bile, ilerlemelerini mahallî depolama yerine buluta gerçekleştirmiş olacak. Platformun kıymetli rakibi Steam ise bunu 2008 yılından bu yana sunuyor.

Epic CEO’su Tim Sweeney özelliği daha geniş çaplı sunmadan evvel daha çok işleri olduğunu itiraf ediyor. Yani bu kayıt cinsinin daha fazla oyun için sağlanması biraz vakit alabilir. Epic Games Store takımının oyunlar için buluta kaydetmeyi elle eklemelerinin gerektiği ve geliştiricilerin özelliğin çalışması için oyunlarını güncellemesinin gerekmeyeceği de bilgiler ortasında.

Epic önümüzdeki aylarda platformuna kullanıcı inceleme sistemi, istek listesi, oyun süresi ve Humble Bundle entegrasyonu da eklemeyi hedefliyor.

Başa dön tuşu