MSI Nvidia GeForce RTX 20 Super Serisini Duyurdu

Oyuncular tarafından dört gözle beklenen MSI Nvidia GeForce RTX 20 Harika serisi ekran kartları resmi olarak duyuruldu. Değişik termal dizaynıyla ön plana çıkan MSI GeForce RTX 2060/2070/2080 HARİKA serisi, yüksek çekirdek ve bellek suratları ile oyunlarda performans artışı sunuyor.

MSI tarafından tarafından yapılan açıklamada GeForce RTX 2060 ÜSTÜN ekran kartları GAMING, ARMOR, VENTUS ve AERO ITX modellerinde, GeForce RTX 2070/2080 HARİKA ise sadece GAMING TRIO ve VENTUS modellerinde yer alacağı belirtildi.

Yakın vakte kadar yalnızca evvelden hesaplanmış datalarla kullanılan ışın izleme tekniği, ışığın fizikî davranışını taklit ederek gerçekçi ışıklandırma yaratıyor.

Nvidia’nın GeForce RTX serisi ile birlikte gerçek vakitli hale gelen Ray Tracing teknolojisinin uygulamaları gelecekte çok daha yaygın olarak kullanılacak. Yakında çıkacak olan kıymetli oyunların kimilerinde da gerçek vakitli Ray Tracing kullanılacağı duyuruldu. DLSS ile birlikte oyuncular artık yüksek çözünürlük ve ayarları yüksek kare suratlarında kullanma imkanına kavuşacak ve çok daha yüksek bir oyun tecrübesi yaşayacaklar.

GeForce RTX 2060/2070/2080 ÜSTÜN GAMING Serisi

GeForce RTX 2070/2080 MUHTEŞEM GAMING TRIO, MSI’ın güçlü 3 fanlı ekran kartının mükemmel dönüşünü müjdeliyor.

GeForce RTX 2070/2080 MUHTEŞEM GAMING TRIO ve GeForce RTX 2060 ÜSTÜN GAMING kartlarda daha da geliştirilen TRI FROZR/TWIN FROZR 7 tasarımı, hem klâsik, hem de dağıtıcı fan kanatlarını bir ortada kullanan TORX 3.0 fanlar sayesinde büyük ölçüde hava akımı üretiyor.

GeForce RTX 2070/2080 ÜSTÜN GAMING TRIO’nun büyüklüğü, performansı ile denk. Başka taraftan GeForce RTX 2060 MUHTEŞEM GAMING boyut olarak daha küçük olmasına rağmen hırçın bir performansa sahip. Her iki kart da MSI Dragon Center yazılımı ile denetim edilen yerleşik Mystic Light RGB ışıltısına sahip.

GeForce RTX 2060 MUHTEŞEM ARMOR Serisi

MSI GeForce RTX 2060 ÜSTÜN ARMOR çift fanlı termal performansın haklı başarısı ile ortaya çıktı ve bu konsepti bir adım öteye götürerek karışıma biraz da Heavy Metal ruhu ekledi.

Yeni ARMOR termal tasarımı TORX Fan 2.0, arttırılmış soğutma performansı için daha ağır hava akışı ve hava basıncı sunuyor.

Nikel kaplamalı bakır taban, yüksek verimliliğe sahip soğutma boruları ile grafik işlemciden daha yüksek ölçüde ısı alıyor ve daha süratli dağıtıyor. MSI’ın Zero Frozr teknolojisi sayesinde, internette gezinme yahut hafif oyunlar üzere düşük süreç yüklerinde fanlar durarak büsbütün sessiz bir çalışma ortamı sağlıyor.

GeForce RTX 2060/2070/2080 MUHTEŞEM VENTUS Serisi

Siyah ve gümüş renkleri, çift fanlı soğutma tasarımı ile GeForce RTX 2060/2070/2080 HARİKA VENTUS serisi, eşsiz bir görünüm arayan oyuncular ve kasa dizayncıları için eksiksiz seçim. MSI’ın klasik TORX Fan 2.0 tahlili arttırılmış soğutma performansı için daha ağır hava akışı ve hava basıncı sunuyor.

Doğrudan temaslı heatpipe tasarımı ise GPU üzerindeki ısının soğutma bloğuna süratle ve verimli olarak iletilmesini sağlıyor.

GeForce RTX 2060 ÜSTÜN AERO ITX

En fazla 174mm uzunluğa sahip yeni AERO ITX modelleri ufak boyutlarına karşın performansta ailenin daha büyük üyeleri kadar güçlü. MSI AERO ITX, standart bir ekran kartından çok daha az yer kapladığı için ufak form faktörlü sistemler ve HTPC’ler için harika seçim. Akla sığmayacak bir performans, avuç içine sığacak bir boyutla her kasa tipi için ülkü.

Başa dön tuşu