Fossil Gen 5 Smartwatch Tanıtıldı

Fossil, yeni dahili bileşenler ile güncellediği Wear OS tabanlı yeni kuşak akıllı saatini duyurdu. Gücünü Qualcomm Snapdragon Wear 3100 çipsetinden alan Fossil Gen 5 Smartwatch, birinci kere markanın tescilli uygulamaları yüklü olarak geliyor. Eserin daha uzun batarya süresi ve artırılmış iPhone uyumluluğu sunduğuna da dikkat çekiliyor.

Gen 5 Fossil Touchscreen Smartwatch, kullanıcıların batarya mühleti konusunda daha fazla denetim sahibi olmasını amaçlıyor. Bunun için de dört başka ayar sunuluyor. Uzatılmış Batarya Modu ile günlerce sürebilecek batarya ömründen bahsediliyor. Hem de bu modda tekrar bildirimler almaya ve kalp ritminin takibine devam edilebiliyor. Sadece Vakit Modu ise isminden da anlayacağınız üzere büsbütün vakit işlevi sunuyor ve çok daha fazla kullanım müddeti sağlıyor.

Kullanıcıların saatinden davetlere karşılık verebileceği bir hoparlör de saate eklenmiş durumda. Olağanda bu özellik iPhone ile eşlenmiş Wear OS saatlerle kullanılamazken, Fossil tescilli bir uygulama ile yıl sonuna kadar bu özellik sağlanacak. Ayrıyeten hoparlör ile müzik çalabilecek ve Google Çeviri üzerinden çeviri yapabileceksiniz. Cardiogram uygulaması ise kalp ritmi datalarınızı alıp bunları etkileşimli tablolar haline getiriyor. Datalarınızı öteki kullanıcılarla da karşılaştırabiliyorsunuz.

8 GB dahili depolama, 1 GB RAM, 328 ppi piksel yoğunluklu 1.28 inç AMOLED ekran özellikleri bulunan saat, Julianna ve Carlyle olmak üzere iki farklı tarza sahip. Renk dışında bir farklılık ise bulunmuyor ve ikisi de paslanmaz çelik kasa ile geliyor. 12 mm kalınlığındaki saatin kasa boyutu ise 44 mm ve 22 mm kayış kullanılıyor.

Satışa çıkmış olan Fossil akıllı saat, 295 dolar fiyat etiketine sahip.

Başa dön tuşu