Galaxy Note 10 Süper Hızlı Şarj Desteği İle Gelebilir

7 Ağustos tarihinde tanıtılacak olan Galaxy Note 10’un merak edilen bir özelliği daha netlik kazandı. Gelişmeye nazaran, Samsung Galaxy Note 10 muhteşem süratli şarj desteği ile bir arada piyasaya sunulacak.

Bildiğiniz üzere, Samsung yeni aygıtlarını ve teknolojilerini New York’ta yer alan Samsung 837 tanıtım ve tecrübe merkezinde lanse ediyor. Bu yıl da yeni jenerasyon Note modelini bahsi geçen bu tecrübe merkezinde tanıtacak olan Samsung, ”Galaxy First Look” aktifliğinin özel sayfasında Galaxy Note 10 ile ilgili bir kadro ayrıntılar paylaştı.

Etkinliğin resmi sayfasında yer alan açıklamada daha evvelce de sızıntılara bahis olan üstün süratli şarj özelliğine değinildiğini görmekteyiz. Yaşanan bu gelişmeyle birlikte birebir vakitte Note 10’un üstün süratli şarj dayanağıyla birlikte geleceği de mutlaklaşmış oldu.

İlk bakışta ”Süper Süratli Şarj” dayanağından bahsetmek büyük bir sorun üzere görünmeyebilir. Bildiğiniz üzere Samsung’un sadece Galaxy S10 5G, Galaxy A70 ve Galaxy A80 modellerinde 25W Harika Süratli Şarj dayanağı kullanılıyor. Bunun dışında Galaxy S10, S10e ve Galaxy S10 Plus başta olmak üzere, serinin başka modellerinde ”Adaptive Fast Charging” desteğine yer veriliyor.

Bu açıdan bakacak olursak, Galaxy Note 10’un muhteşem süratli şarj özelliği ile sunmasını âlâ bir gelişme olarak kıymetlendirebiliriz. Şimdilik, Note 10’un tam olarak nasıl bir süratli şarj takviyesine sahip olacağı bilinmiyor. Lakin, daha evvelden yapılan sızıntılarda da belirtildiği üzere Note 10’un en düşük 25W en yüksek 45W üstün süratli şarj dayanağına sahip olacağı ön görülüyor.

Etkinlik sayfasında ayrıyeten yeni jenerasyon S Pen  ile ilgili bir grup ayrıntılardan da bahsediliyor. Bu kısımda ise Samsung, yeni jenerasyon S Pen’in daha uzun batarya ömrüne sahip olacağına dikkat çekiyor.

İlginiz Çekebilir: 2020 Yılında Çıkacak iPhone’lar 5G Teknolojisini Destekleyebilir

Başa dön tuşu