GlassHouse, CoreToEdge şirketini Satın Aldı

2018 ve 2019 yılında yaptıkları yatırımlarla güçlerine güç kattıklarını belirten GlassHouse Genel Müdürü Alp Bağrıaçık, dijitalleşme süreçlerinde firmaların muteber iş ortağı olarak yanlarında duracaklarını belirterek kelamlarına şöyle devam etti:

“GlassHouse, data yedekleme alanında yaptığı çalışmalarla markalaşmış bir firma. Bu vakte kadar deneyimli takımımız, bilgi birikimimiz ve tecrübelerimizle alanında fark yaratan hizmetler sunduk ve bu satın almayla birlikte hizmet ağımızı genişleterek ‘Uçtan Uca Servis Odaklı Hizmet Sunan Entegratör’ unvanımızı yakamıza takıp çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm dünyada olduğu üzere Türkiye’de de hem özel işletmeler hem de kamu kuruluşlarında yaşanan dijital dönüşümün bir kesimiyiz ve biz de bu dönüşüme pazar başkanı olarak katkı sağlayacağız. Genişleyen ve yine yapılanan takımımızla BT dönüşümü konusunda ülkemizin birinci 500 şirketine hizmet sunarak 2019 yılında işçi sayısını iki katına çıkarmayı hedefliyoruz.”

GlassHouse 2019 Yılında Cirosunu Yüzde 25 Arttırmayı Hedefliyor

Başta Afrika olmak üzere EMEA bölgesinde de gerekli yatırımları yaptıklarını kelamlarına ekleyen Alp Bağrıaçık, hem Türkiye hem de yurt dışında yapılan yatırımların sonucunda GlassHouse’un cirosunun da 2019 yılında yüzde 25 oranında artacağını öngördüklerini belirtti.

GlassHouse SAP İş Ünitesi Yöneticisi Hüseyin Bilgen ise birleşme sonucunda GlassHouse’un sunduğu hizmetlere dair yenilikleri şöyle anlattı:

“Bu birleşme ile yetkinliğini artıran GlassHouse, hem SAP ve VMware yetkinliğiyle hem de bilgi yedekleme ve iş sürekliliği tahlilleriyle müşterilerine fark yaratacak hizmetler sunacak. VMware iş ortağı olarak müşteri ortamlarını sanallaştıracak, SAP iş ortağı olarak da sanal ortamlarda SAP alt yapısını hazırlayacağız. Dell EMC’nin en yüksek düzey (Titanium) iş ortağı olarak Dell EMC ismine Dell EMC eserlerine garanti verebilmemizin yanı sıra Dell EMC Cloud Service Provider olarak müşterilerimize Infrastructure-aaS, Monitoring-aaS, Backup-aaS, Disaster Recovery-aaS, SAP ve SAP Hana-aaS tahlillerini sunacağız.”

“Bizim modelimizde GlassHouse Bulut hem Türkiye’de kendi kurduğumuz Tier 4-ready bulut ortamını hem de Microsoft Azure üzere ortaklarımız tarafından sağlanan ortamları kapsıyor. Elhasıl yeni iş modelimizde, bulut bir yer değil, bir operasyon modeli ve iş yapış halidir. Bu operasyon modelinin odağı ise müşterinin gereksinimleridir. Bir ortaya getirdiğimiz yazılım, donanım ve operasyon yetkinlikleri sayesinde, bu operasyon modelini müşterilerimize en uygun sunabilecek olan ortak da biziz. Sağlam mali yapımız ve esnek operasyon modelimizle müşterilerimize özel tahliller sunarak onların rekabet gücünü arttıran çalışmalara imza atacağımız için heyecanlıyız.”

Başa dön tuşu