Google Fotoğraflar Görüntü İçinde Metin Arama Yapabiliyor

Google fotoğraf uygulaması yeni bir yetenek daha kazanarak artık işinizi çok daha kolaylaştırıyor. Google Fotoğraflar manzara içinde metin arama özelliği ile aradığınız bir sözün mevcut olduğu fotoğrafları bulup önünüze seriyor.

Bu yenilik, resmi Twitter hesabı üzerinden sessiz sedasız olarak duyurulurken bir kullanıcı tarafında da fark edilmiş. Hali hazırda uygulama objeleri, aktiflikleri, insanları ve evcil hayvanları tanıyabiliyor. Hatta pozisyon tabanlı sorgular için GPS bilgilerini de tanımlıyor. Metin arama ise aradığınız sözlerin fizikî olarak göründüğü, ne kadar küçük olduğu yahut açısı fark etmeksizin tüm sonuçları gösterebiliyor. Ekran imajlarında özellik epeyce başarılı performans gösterirken, imgede görünen rastgele bir metinde de sorun yaşanmıyor.

Google Fotoğraflar metin arama, bilhassa dokümanlar, Wi-Fi şifreleri ve fotoğraf çekerek kaydettiğiniz öteki şeyler için epey kullanışlı. Bu yeniliğin Android ve iOS uygulamaları ile birlikte web istemcisi üzerinden çalıştığını da belirtelim.

Başa dön tuşu