Google Haritalar Artırılmış Gerçeklik Özelliği Herkese Açıldı

Daha evvel yalnızca Google Pixel serisi akıllı telefonlar ile kullanılabilen Google Haritalar özelliği, artık tüm iOS ve Android kullanıcılarına açıldı. Google Haritalar artırılmış gerçeklik özelliği ile akıllı telefon kameranızı kullanarak gerçek zamanlı bir biçimde taraf bulabileceksiniz.

Live View (Canlı Görüntü) olarak isimlendirilen özellik, Haritalar uygulamasında aygıtınızın kamerasını kullanmanıza müsaade veriyor. Böylelikle gerçek vakitli imajların üzerine gelen bindirmelerle, tam olarak gitmeniz gereken istikameti gösteriyor. Elhasıl alışılmışın dışında bir navigasyon tecrübesi sağlanıyor.

ARCore destekleyen bir Android yahut ARKit destekleyen bir iOS aygıtınız varsa, bu özellikten istifade etmeniz mümkün. Öte yandan, özelliğin kademeli olarak sunulduğunu unutmamak gerek. Yani özelliğin herkes için açılması birkaç haftayı bulabilir. Ayrıyeten, uygulamanızı yeni tutmanız gerekiyor.

Yeni eklenen Rezervasyonlar sekmesi ile ise ayırttığınız yerleri görebiliyor ve vakit tüneli özelliği ile ziyaret ettiğiniz yerleri kaydedebiliyorsunuz. Vakit tüneli özelliğinin şimdilik Android aygıtlara özel olduğunu belirtelim.

Başa dön tuşu