Google Mesajlar, Kullanıcı Profili Desteği Sunacak

Google, son aylarda Android kullanıcıları için varsayılan iletileşme tecrübesini düzgünleştirmeye odaklanmış durumda. Artık ise şirket, Google Bildiriler uygulamasında kullanıcı profili özelliğini desteklemek için hazırlanıyor olabilir.

u/seeareeff tarafından bir Reddit gönderisinde yayınlanan ekran manzarasına nazaran Google, Mesajlar’a kullanıcı profilleri ekleyecek. Ekran imajı, uygulamanın ayarlarında “Görünürlük” denetimlerine sahip “Profil” isimli bir sayfa ve bir kullanıcı Mesajlar’a katıldığında ihtar almanıza imkan tanıyan “Bildirimler” ayarlarını içeriyor.

Bu seçenekler, Android’in Ayarlar uygulamasında “Profiller” aranarak bulunabilse de geçiş düğmeleri hiçbir şey yapmıyor. Ek olarak, Google bildiri profilinin nasıl görünebileceğini gösteren hiçbir ispat da mevcut değil. Büyük ihtimalle Google, bu özelliği dahili olarak test ediyor ve bunu Bildiriler uygulamasının gelecekteki bir beta sürümünde yayınlamayı planlıyor.

Profiller, bir küme sohbetindeki öteki iştirakçileri yahut biri size bilinmeyen bir numaradan bildiri gönderirse tanımlamayı kolaylaştıracak. İletileşme uygulamaları yıllardır Profilleri kullanıyor lakin bu Apple’ın bile iMessage’da sahip olmadığı bir özellik olacak.

Başa dön tuşu