Huawei EMUI 10 Sürümü İçin Beta Testleri Başladı

Önceki beta test programları da dahil olmak üzere temel maksat, test mühleti boyunca kullananların geri bildirimde bulunmalarını sağlamak. Böylelikle yeni arayüz çok daha süratli bir halde hazır olabilecek.

Test programlarında hala kimi yanlışlar ve tamamlanmamış özellikler bulunmasına karşın, EMUI 10 sürümünü destekleyen P30 aygıtları için bir beta testi başladı. Testlerin sık sık gündeme gelmesinin sebebi ise kullanıcıların bu testler sayesinde EMUI 10 güncellemesini erkenden deneyimleyebiliyorlar.

Programdan faydalanmak için desteklenen aygıtlardan birine sahip olmanız kâfi. Açıklamaya nazaran, seçilecek birinci aygıtlar Huawei P30, P30 Pro olacak; akabinde Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 X (4G), Mate 20 RS Porsche Edition, Glory 20 Serisi, Glory V20 ve Honor Magic 2 teste uygun hale getirilecek.

Teste katılmak için ise izlenilmesi gereken kimi adımlar mevcut.

Beta testine kaydolmak için şu adımları izlemeniz gerekiyor:

  • Güncelleme sayfası ayarlarını girmek
  • Dahili beta test programına kaydolmak
  • Güncellemeyi indirmek

Şimdilik aygıtların kameraları için üstün gece modu çalışmıyor, karanlık mod ise şimdi optimize edilmeye devam ediyor. Bunun yanı sıra kimi EMUI 9.1 temalarının çalışma fonksiyonlarında de meşakkatler bulunuyor.

Test sürecinde daha birçok yanlışın ortaya çıkması bekleniyor. Bu nedenle betayı yükleyeceklerin belirli oranda risk almaları gerekiyor. Beta kayıtlarının alım mühleti için tarih hudut bildirilmedi. Yani destekleyen aygıtlara sahip herkes beta programına dahil olabilir.

Başa dön tuşu