Huawei FreeBuds Lite Kablosuz Kulaklık Satışa Çıktı

Karbon siyahı ve seramik beyazı renk seçeneklerine sahip olan Huawei FreeBuds Lite, bilhassa spor yapanlar ve ofis çalışanları için geliştirmiş bir model. Toplam 4 çift değiştirilebilir kulak ucu seçenekleri ortasında spor yapanlar için de ekstra hafif, yumuşak, silikon formda olan kulak ucu bulunuyor. Kulak temas bölgelerindeki hava ve ses geçiren özel kısımlar, steteskop tesirinden kaynaklanan rahatsız edici ses basıncını azaltırken, kulak içi terlemeyi de önlemeyi amaçlıyor.

Her kulaklıkta telefon görüşmeleri için çift mikrofon bulunuyor. Nano kaplamaya sahip olan kulaklık, idman sırasında yahut yağmurlu günlerde IPX4 dereceli günlük su ve ter direnci sağlıyor.

Şarj kutusu içerisinde otomatik olarak şarj olan kulaklıklar, kutu açıldığı anda Bluetooth ile akıllı cep telefonuna bağlanıyor. Kullanıcılar bu süreci sırf bir defa manüel olarak yaptıktan sonra FreeBuds Lite, geri kalan tüm vakitlerde süreci otomatikleştiriyor.

Dış yüzeyleri dokunmatik alanlara sahip olan Huawei FreeBuds Lite, akıllı cep telefonlarının yapay zeka asistanları (Google Asistan ve Siri) ile iki dokunuş ile kullanılabiliyor. Her iki kulaklığa birden iki kez dokunarak aramalar cevaplandırılabiliyor ve sonlandırılabiliyor. Ayrıyeten sağ kulaklığa iki defa dokunarak müzik işlevleri ayarlanabiliyor.

Ses şoförü için kompozit titanyum kaplı büyük diyafram kullanan Huawei FreeBuds Lite, 7mm dinamik şoförleriyle istikrarlı ses ayarlama, keskin tiz, doğal alto, derin bas üzere özellikler sunuyor. Şarj kutusu ile 12 saat müzik dinleme müddeti sunan Huawei FreeBuds Lite, sadece kulaklıkların kendi şarjları ile 3 saat çalma mühletine erişebiliyor. 15 dakikalık şarj ile 90 dakikalık çalma mühletine yetecek pil şarjı elde edilebiliyor.

Huawei FreeBuds Lite fiyatı ise Türkiye için 599 TL olarak belirlenmiş durumda.

Başa dön tuşu