Huawei Mate 30 Çıkış Tarihi Ne Zaman?

Huawei‘nin Mate 30 serisi akıllı telefonları için merakla beklenilen çıkış tarihi konusunda yeni bir tez ortaya atıldı. Rus web sitesi hi-tech.mail.ru, Huawei Mate 30 çıkış tarihi için 19 Eylül gününe işaret etmiş durumda. Site bu tarihe kaynak olaraksa Huawei Yazılım Yöneticisi Dr. Wang Chenglu’yu gösteriyor.

Serinin EMUI 10 taşınabilir işletim sistemini kullanacağı belirtiliyor. Öte yandan, şayet yeniden bir Mate 30 Lite gelirse, bu aygıtın şirket tarafından yakın vakitte tanıtılan HarmanyOS tabanlı olabileceği düşünülüyor. Huawei yöneticilerinden gelen son yorumlarda, öngörülebilir bir gelecek için Android ile kontakta kalınacağının paylaşıldığına da dikkat çekiliyor.

Ek olarak, aygıtların gücünü şimdi duyurulmamış olan Kirin 990 çipsetinden alacağı ileri sürülüyor. Yeni çipsetin enerji verimliliği ile öne çıkacağı da bilgiler ortasında. Daha evvelki söylentilerde ise aygıtların Kirin 985 çipset kullanacağı belirtiliyordu. Lansmanın gelecek ay gerçekleştirilmesi ile Huawei’nin çipset serisinin geleceği konusundaki muamma da ortadan kalkmış olacak.

Başa dön tuşu