Huawei Mate X ÇıkışTarihi Yine Ertelendi

Bazı akıllı telefon üreticileri arka arda katlanabilir telefon modellerini tanıtsa da iş piyasaya çıkış konusuna geldiğinde çeşitli ezalar baş gösterdi. Bilhassa de esnek ekranların şimdi son kullanıcılar için hazır olmadığı ortaya çıktı. Daha evvel Samsung, Galaxy Fold çıkışı için geri adım atarken, artık ise Huawei Mate X çıkışı tekrar ileri bir tarihe atıldı. Olağanda Eylül ayında çıkması planlanan aygıtın çıkış tarihinin Kasım ayından evvel olamayacağı tabir ediliyor.

İlk olarak Şubat ayındaki Mobile World Congress 2019 etkinliğinde duyurulan Mate X katlanabilir phablet için olağanda Haziran çıkışı planlanıyordu. Öte yandan, Galaxy Fold çıkışı öncesi yaşananlar Huawei’nin de biraz gözünü korkutmuşa benziyor. Samsung’un aygıtını daha güçlü bir hale getirerek Eylül’de piyasaya sürmeyi planladığını da not olarak düşelim.

2019 sonundan evvel çıkması beklenilen Mate X sonrasında, gelecekte uygulamaya konulması planlanan çeşitli revizyonlar da kelam konusu. Bunlar ortasında, art çelik kapağın yerini cam panelin alması, telefonun altından uzayabilecek “tabaka” usulü ekran ekleme ve plastik ekranları camla değiştirme bulunuyor.

Başa dön tuşu