Huawei, Türkiye – İzlanda Maçında Seyircilerin Nabzını Ölçtü

30 kişi ile yapılan ölçüm sonuçlarına nazaran, müsabaka öncesi 60 – 80 bpm ortasında değişen nabız, müsabaka sırasında ortalama 150 bpm düzeylerine kadar çıkarken, gerilim düzeyleri de yüzde 45 ve 69 ortasında değişkenlik gösterdi.

Huawei Watch GT 2’nin daima nabız takibi ile seyircilerin heyecanları dakika dakika izlenebilirken, alanda gerçekleşen hangi konumun seyircinin bünyesinde nasıl bir heyecan ve gerilim reaksiyonu yarattığı da belirlenebildi.
İzlanda’nın kalemize geldiği ve Merih’in çizgiden topu çıkardığı anda en yüksek gerilim düzeyine ulaşılırken, dakika 31’de Zeki’nin ortasında Burak’ın baş topuna çıktığı durum ile uzatma dakikalarında Ozan ile çıktığımız kontra atakta heyecan doruklara çıktı.

Huawei Watch GT 2, spor modunda olmadığı sürece, kalp atış suratı 100 bpm’nin üzerindeyse yahut 10 dakikadan fazla bir müddet 50 bpm’nin altındaysa kullanıcıyı uyarıyor. Bu sonlar, kullanıcının yaşı, cinsiyeti, kilosu ve aktivite yoğunluğuna nazaran ayarlanabiliyor. Kullanıcılar ayrıyeten gerçek vakitli olarak sıhhat bilgilerine göz atmak için HUAWEI Sıhhat uygulamasındaki bilgileri de görebiliyorlar.

Nabız takibine ek olarak, uyku tahlili kullanıcıların ilgilendiği öbür bir fonksiyon. Düşük kaliteli uyku, birçok kişi için büyük bir sorun haline geldi. Huawei TruSleep 2.0 uyku kalitesini, gerçek vakitli kalp atış suratını, uyku nefes kalitesini izliyor ve uyku kalitesini kıymetlendirmek için büyük bilgi tahlili kullanıyor.

Huawei Watch GT 2 tıpkı vakitte kullanıcıların HRV (kalp atış suratı değişkenliği) kıymetlerini kaydederek ve kullanıcının gerilim endeksi hakkında geri bildirim sağlayarak gerilimi azaltmasına yardımcı olan kendi geliştirdiği HUAWEI TruRelax teknolojisi ile birlikte geliyor.

Ek olarak, kullanıcıya makul bir müddet sonra ayağa kalkmasını ve hareket etmesini hatırlatan bir hareketsizlik uyarısı da sisteme entegre edildi. Özel durumlarda, bu hareketsizlik uyarısı da kapatılabiliyor. Her gün atılan adım sayısını, yakılan kaloriyi ve ayağa kalkma sayısının da kaydı tutulabiliyor.

Huawei Watch GT 2 46 mm modeli 1499TL tavsiye edilen satış fiyatı ve spor ve klasik model seçenekleri ile satışa sunuldu. Huawei Watch GT 2 42mm modeli ise Aralık ayında kullanıcılarla buluşacak.

Başa dön tuşu