Huawei Watch GT 2 Türkiye’de Satışa Çıkıyor

Huawei Watch GT 2, batarya ömrünü daha da artırmak için Huawei’nin özel Kirin A1 işlemcisine sahip. Kirin A1 gelişmiş bir Bluetooth süreç ünitesini, güçlü bir ses süreç ünitesini, ultra düşük güç tüketimi uygulama işlemcisini ve başka bir güç idare ünitesini bir ortaya getiriyor. Uygulama işlemcisi olarak, 30uA / MHZ sanayi ortalamasının çok altında olan 10uA / MHz’lik ultra düşük güç tüketimini elde etmek için Cortex-M7 işlemcisini kullanıyor.

Günlük kullanımda, Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Nabız Takip Modu, haftada 30 dakikalık Bluetooth daveti, 30 dakikaya kadar müzik çalma; 90 dakikalık antrenman ve geceleri bilimsel uyku modu açıkken iki hafta boyunca daima çalışabilir; Klasik modda, Huawei Watch GT 2 42mm serisi, birebir şartlarda bir haftaya kadar daima çalışabilir. Her iki versiyonda da GPS açık halde spor yaparken pil ömrü eski kuşağa nazaran daha da arttı. 46mm serisi, GPS takipli spor modunda 30 saatlik pil ömrü sağlarken, 42mm serisi 15 saate ulaşıyor.

Huawei Watch GT 2 46mm serisi 454 x 454 piksel ekran çözünürlüğüne, 1,39 inç AMOLED HD hassas dokunmatik ekrana sahip.

Spor meraklıları, akıllı saatlerinden profesyonel spor bilgi izleme ve tam kapsamlı tecrübe istiyorlar. Huawei Watch GT 2 46mm serisi, Huawei cep telefonlarına Bluetooth ile irtibat kurar ve 150 metreye kadar Bluetooth davetlerini dayanaklar. Saat telefon rehberi fonksiyonunu de desteklediği için irtibat bilgileri saate kaydedebilir ve kolaylıkla arama yapılabilir.

Günlük sıhhat takibi

Kalp atış suratı izleme açısından Huawei Watch GT 2, bradikardi ve kalp yetmezliğinin izlenmesine yardımcı oluyor. Spor modunda olmadığı sürece, kalp atış suratı 100 bpm’nin üzerindeyse yahut 10 dakikadan fazla bir müddet 50 bpm’nin altındaysa kullanıcıyı uyarıyor. Kullanıcılar ayrıyeten gerçek vakitli olarak sıhhat bilgilerine göz atmak için Huawei Spor ve Sıhhat Uygulamasındaki bilgileri de görebiliyorlar.

Kalp atış suratı izlemeye ek olarak, uyku izlemesi kullanıcıların ilgilendiği öteki bir fonksiyon. Düşük kaliteli uyku birden fazla kişi için büyük bir sorun haline geldi. HUAWEI TruSleep 2.0 uyku kalitesini, gerçek vakitli kalp atış suratını, uyku nefes kalitesini izliyor ve uyku kalitesini kıymetlendirmek için büyük data tahlili kullanıyor. Uyku problemlerini yanlışsız bir formda tahlil etmek için Huawei AI teknolojisi sayesinde uyku düzgünleştirme teklifleri ile şahsileştirilmiş uyku hizmetleri ve kullanıcıların uyku kalitesini güzelleştirmelerine yardımcı olmak için raporlar sunuyor.

Huawei Watch GT 2, 46 ve 42 milimetrelik çeşitleri ve ikişer farklı versiyonu ile Ekim ayında Türkiye’de satışa sunulacak.

Başa dön tuşu